Podzimní dekorace do našich domů a bytů – Inspirace

K podzimnímu období neodmyslitelně patří teplé barvy, pestrobarevné suché listí, větve, červené šípky a jeřabiny, šišky, různé plody, houby, ořechy, sušené trávy i květy a dýně. Přeneste si kousek venkovní přírody i do svých domovů a pěkně si s nimi ozdobte svůj interiér a exteriér. Podzimními dekoracemi můžete ozdobit vstupní dveře, kuchyň, jídelnu, chodbu i okna. Hodí se na zahradu, terasu i balkon. Doplňte pěkné nádoby, květináče, elegantní vázy a roztomilá zvířátka z mrazuvzdorné keramiky.

Nádhera podzimu

Podzim svou paletou zářivých barev potěší nejedno oko při procházce přírodou, posezení na posledním teplém sluníčku v koutku naší zahrady, či venku v parku. Kousek z té barevné radosti si můžete odnést i domů. Až se začnou listy na stromech barvit do pestré palety barev, nezapomeňte si je nasbírat. Na to, až dub opadá, určitě nečekejte. Listy na něm vydrží až do jara, kdy začnou rašit nové lístky. Přesto jeho tmavorudé a hnědé listy patří k těm, které svým tvarem listů doplní podzimní kytici, věnce a veškeré dekorace. Použijte lípy, javory, kaštany, ořechy a vše co najdete. Větvičky se žlutými a oranžovými lístky z buku, habru i olše, vše co potkáte cestou domů z procházky.

Tip: Atypické povlečení

Podzimní dekorace

Pár větviček můžete i odstřihnout a sbírejte plody. Kousek zeleně dodá buxus, juniperus nebo thuja, či neopadavé dřeviny. Pestré listy si doma na chvíli dejte ještě do vody, aby nebyly moc zaprášené a trochu vám ožily. Pak je nechte oschnout a dejte do vázy s jiřinami, astrami a poupaty růží, které ještě nestačily vykvést. Vyrobte si podzimní věnec, nádherně doplněný šípky, jeřabinami, šiškami, žaludy, bukvicemi či oříšky. Pestré listí ve velké skleněné váze, nebo jen tak volně rozložené mezi slaměnými, porcelánovými či proutěnými dekoracemi má své kouzlo.

Dýně kam se podíváte

Jen si dejte pozor na oblíbené svíčky, které k podzimu jistě patří, ať vám suché listy nevzplanou. Na dýně nelze na podzim zapomenout. Klidně si pár těch malých dýní s prapodivnými tvary a barvami přidejte do vašich dekorací. Ty velké vydlabejte a už se chystejte na podzimní veselí. Ať již slavíte naše Dušičky nebo Helloween, dýně s vyřezanými tvary a obličeji osvětlené svíčkou k podzimu prostě patří. Podzim je výjimečné roční období, kdy se okolní příroda obléká do úžasných barev. Často si zdobíme své interiéry a některé dekorace lze i dokoupit. Udělejte si svůj domov útulnější.

Další typy a nápady

k podzimu neodmyslitelně také patří pestrobarevné vřesy všech druhů, nádherně dozrávající jablka a hrušky, která jsou velmi pěknou dekorací. Nádherné jsou také košíky, ošatky a další proutěné ozdoby. V  podzimních barvách a dekoracích se mohou objevit i věrně vytvořené umělé květiny, věnce a girlandy a mnohé další doplňky, které zkrášlí váš domov i vaše okolí. Všechny dekorace nechte inspirovat právě tímto nádherným ročním obdobím, jakým je pestrobarevný podzim

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *