Atypické povlečení

Ložnice je místem intimity, odpočinku, relaxace a hájemstvím klidu. Dominantním prvkem každé ložnice je postel. Podstatné však nejsou jen její rozměry a vhodná matrace. Jsou to deky a povlečení, které posteli dávají její osobitost a určují, jak se v ní konkrétní osoba cítí. To je pak velkou měrou závislé na barevnosti a materiálu ložního prádla. V tomto ohledu existuje na trhu velké spektrum možností a kdokoliv chce zainvestovat do nového ložního prádla, bude nutně volit. Právě předestřením možností, mezi kterými se kupující musí rozhodnout, se chceme v tomto článku zabývat.

Materiál? Stoprocentní bavlna vás nezklame

Vhodným materiálem na příjemné ložní prádlo je stoprocentní bavlna. Kombinací vlastností materiálu, zpracování samotné tkaniny a gramáží textilie nabývá ložní prádlo na měkkosti a prodyšnosti.Co se týče právě gramáže, doporučujeme kupovat ložní prádlo v rozmezí 140-180g. Prádlo tak zůstává lehké, ale i pevné, odolné a prodyšné. K hladkému povrchu navíc existuje i bavlněná krepová alternativa vhodná pro ty, kteří buď nemají čas na žehlení, nebo žehlení zkrátka vnímají jako boží trest.

Mikroflanel

Příjemnou alternativou je pak mikroflanelové povlečení ze stoprocentního polyesteru, které svojí jemností a krátkými chloupky vytváří v posteli pocit tepla a útulnosti, což nemusí být zvlášť v zimních měsících na škodu. Výhodou je také nenáročná údržba prádla z tohoto materiálu, neboť rychle schne a nemusí se žehlit.

Barva

Velkou pozornost věnujte i barvě a motivům ložního prádla. V tomto ohledu mějte na paměti, že ložnice by měla být v první řadě místem klidu, a je tedy vhodné volit takovou barevnost prádla, aby díky němu postel doslova nekřičela, ale spíše vás pohled na ni uklidňoval. Pokud se vám však harmonie zdá nudnou, nemusíte mít strach, neboť v nabídce prodejců naleznete i mnohé vysoce nápadité motivy. Luxusní ložní prádla jsou barvena místo pigmentových barev pomocí tzv. reaktivních barev. Jsou sice o poznání dražší, ale na druhou stranu budou vypadat jako nová i po létech praní a navíc nežmolkují.

Na velikosti záleží

U prodejců dnes naleznete i vcelku širokou nabídku prodloužených povlečení pro ty, kterým obyčejně zpod deky koukají chodidla. Oproti konfekčnímu formátu, jakým je 140×200 cm, si tak dříve opomíjení dlouháni mohou vybírat z nejprodávanějších dezénů v prodlouženém formátu 140×220 cm.

Francouzské povlečení – nová hvězda na postelovém nebi

Jsou to v první řadě mladé páry, které v dnešní době s rostoucí oblibou sahají po tzv. francouzském povlečení. Co však tento tajemný termín znamená? Sada francouzského povlečení je tvořena dvěma  polštáři o rozměrech 70×90 cm a přikrývkovým povlečením v rozměru 200×220 cm. S partnerem, či partnerkou tak můžete spát pod jednou přikrývkou, která hravě zakryje celou postel, a nebudete se tak o ni v noci přetahovat. Nabídka dezénů francouzského povlečení je již poměrně široká a neustále se rozšiřuje, a rozhodně se tedy nemusíte obávat, že byste si v případě, že se pro ně rozhodnete, nevybrali.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *