Nápady pro malou a funkční koupelnu

Mnozí z nás žijí v malých bytech a neustále hledáme praktická řešení jak omezený prostor co nejefektivněji a nejelegantněji využít. Věřte tomu nebo ne, i malá koupelna může vypadat prostorně a prakticky, jen je třeba dodržet několik jednoduchých pravidel

Místo toho, aby nám vysloužilá vana zabírala půl místnosti, přebudujte ji dle prostorových dispozic na estetický a praktičtější sprchový kout. Vznikne nám tak dostatečný prostor kupříkladu pro umístění pračky a skleněné sprchové dveře pak navíc můžou vytvářet i iluzi většího prostoru. Sprchové dveře vybírejte pečlivě s ohledem na praktičnost, zvláště nepodceňte volbu systému otevírání dveří a použitý materiál.  Anebo využijte na stavební úpravy jednodušší variantu a pořiďte si rovnou stále oblíbenější moderní sprchový box, případně můžete zvolit pro ještě komfortnější relaxaci sprchový masážní box. Dnes již existuje velká škála variant boxů s rozličnými funkcemi a designy, tak jistě naleznete ten správný, který bude vyhovovat vašemu vkusu a nárokům. Nebojte se atypických malých, rohových, či otočných umyvadel, a pokud je to možné, použijte mini WC i tímto způsobem ušetříte více prostoru.

Pro skladování je třeba použít nábytek s menší hloubkou a úložné prostory využívat co nejefektivněji. Nepřidávejte zbytečně drobnůstky, nebo předměty, které neslouží svému účelu, ujistěte se, že jste použili jen designové prvky, které jsou opravdu funkční.

Pro prostornější vzhled je nutné použít světlejší barvy, perfektní volbou je bílá barva, tmavší odstíny mohou opticky uzavírat prostor. Esteticky pak působí kontrastní barvy doplňků, které dotváří atmosféru a eleganci. Pro optické zvětšení prostoru použijte dlažby a obklady větších formátů a pořiďte si větší zrcadlo. Na konci se ujistěte, že koupelna je dobře osvětlena, protože špatné osvětlení vytváří pocit stísněného prostoru. Vždy se však ve všem řiďte vaším vkusem a nároky a v neposlední řadě i finančními možnostmi.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *