plíseň na zdi

Plíseň na zdi a jak se jí zbavit

Trápí vás plíseň tvořící se na zdech? Hlavní příčinou plísně je stoupající vzdušná vlhkost, která se objevuje spolu se zahájením topné sezóny. Tyto plísně nepotřebují žádné světlo a nejsou náročné na různé živiny. Jak jistě všichni ví, tak plísně jsou dost častým alergenem, který dokáže vyvolat hned několik nežádoucích zdravotních potíží. A právě proto vám poradíme, jak se jich zbavit.

Důležitá je rychlá a trvalá likvidace!

Pamatujte na to, že plísně jsou mezi námi již miliony let a rozmnožují se miniaturními sporami, které se dokáží díky vzduchu dostat do větších vzdáleností. Vědci určili asi 120 000 druhů plísní. Díky vysoké koncentraci dokáží dráždit sliznici dýchacích cest, vyvolávat kožní vyrážky, záněty spojivek a mnoho dalšího.

Pozor na vlhko

Další z mnoha věcí, které byste měli vědět, je ta, že plísně milují vlhko. Z toho důvodu je dobré zkontrolovat zateplení a vodoinstalaci. Vlhkost odstraníte tak, že budete častěji větrat, pokuste se omezit sušení prádla přímo v domě, v kuchyni si zapínejte digestoř a v koupelně zase ventilátor.

Na plísně s desinfekčním roztokem

Pokud objevíte nějaké to plesnivé místo třeba ve spárech v koupelně, pak určitě použijte desinfekční roztok bohatý na chlornan sodný. Prodává se v půl litru a vyjde vás asi na 100 Kč. Použijte jej tak, že před mytím koupelny ho nastříkáte na místa zasažená plísní a necháte asi 20 minut působit. Poté opatrně setřete vlhkým hadrem.

plíseň ve zdi

Termoizolační nátěr

Termoizolační nátěr je další opatření, které vám pomůže vyzrát nad plísněmi a ještě k tomu ušetří peníze za vytápění. Nátěr obsahuje sklokeramické kuličky, díky kterým se dá dokonale rozetřít. Odborníci tvrdí, že díky tomuto nátěru se plísní zbavíte navždy.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *