Mravenci v bytě a jak se jich navždy zbavit

Pokud vás trápí mravenci v bytě či domě, kteří se k nám stěhují, aby snadno našli potravu, zkuste naše osvědčené rady a tipy, jak se jich zbavit.

Mravenci se u nás obvykle objevují ve velkém počtu. Klasické postřiky proti mravencům jsou sice účinné, ale obsahují toxické chemikálie, kterým je lepší se vyhnout. Navíc jsou často poměrně drahé. Vyzkoušejte ​​levné a přírodní produkty, které vám pomohou zbavit se mravenců.

Jak se před mravenci chránit

Mravenci mají vynikající čich a lákají je zejména sladké pochutiny. Nenechávejte proto ve spíži nebo na jídelním stole a kuchyňské lince volně položené potraviny, zejména ty obsahující cuk, talíře s drobky, obaly od potravin, sklenice ani plechovky od sirupů či limonád. Umyjte všechno nádobí a příbory, nebo je dejte do myčky.

Klasický ocet

Mravence také odpuzuje pach octa. Vezměte si vodu, ocet, citronový éterický olej a lahvičku s rozprašovačem. Dejte do rozprašovače vodu s octem v poměru 1:1 a přidejte pár kapek citronového éterického oleje. Pak lahvičku uzavřete a řádně s ní zatřeste před každým použitím. Nastříkejte všechna místa, kde se objevují mravenci. Opakujte jednou denně, dokud se mravenců zcela nezbavíte.

Vyzkoušejte skořici

Mravenci nesnášejí pach skořice, proto ji využijte na obranu proti jejich invazi. Vezměte sklenici vody, 1/2 lžičky skořicového éterického oleje, trochu mýdla a kus látky nebo vaty. Nalijte olej do vody, přidejte trošku mýdla a dobře ho rozmíchejte. Mýdlo pomůže pro lepší rozředění. Namočte hadřík nebo kousek vaty do roztoku a potřete místa, kde se mravenci vyskytují. Opakujte jednou denně, dokud mravenci nezmizí.

Borax neboli tetraboritan sodný

Účinnou čisticí látku seženete v drogeriích a není nijak drahá. Borax na rozdíl od octa a skořice mravence neodpuzuje, ale naopak přitahuje a následně usmrtí. Látku mravenci konzumují a odnášejí si ji do svých hnízd. Vezměte 2 lžíce cukru, 2 lžíce arašídového másla, lžíci vody, lžíci boraxu, hřebík a plastovou nádobu s uzávěrem. Vložte suroviny do nádoby, uzavřete víčkem a dobře promíchejte. Vytvořte v ní pár dírek, aby mohli mravenci vniknout dovnitř a také vyjít ven. Láhev pak postavte na místo, kam chodí mravenci, ať se dostatečně nakrmí a uhynou.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *