vintage

Vintage styl do klasického i moderního interiéru

Vintage styl je v interiérového designu stále oblíbenější. Může být inspirovaný retro stylem a dá se kombinovat i s tím moderním. Vintage styl může mít mnoho podob.

Vintage interiérový design dodá jedinečný styl i tam, kde je třeba příjemně a hravě zkombinovat tradici a současné trendy v interiérovém stylu bydlení. Zahrnuje specifika romantického a nostalgického zařízení zasazená do praktického stylu. Nábytek má útulný nádech tradice a kvalitní provedení. Může být umístěn v malém i velkém pokoji. Vypadá dobře v kombinaci s hladkými zdmi v jemných odstínech a volným prostorem kolem.

 

Jak použít vintage styl

Vintage styl vám pomůže udržet v domácnosti rovnováhu mezi novými a starými věcmi. Můžete zkombinovat retro prvky s moderním nábytkem tak, že žádný z nich neztratí punc své vlastní osobitosti, jedinečnosti a krásy. Vzpomínky jsou v tomto stylu hlavním poselstvím doplněné nádechem romantiky. Kusy nábytku dokáží jedinečně změnit každý prostor. Můžete k nim přidat starý retro porcelán po babičce, broušené sklo, smaltované nádobí, modrotisk, krajkové dečky nebo vyšívané polštářky. Lampu můžete oživit starým stínidlem.

Vintage nábytek

Nábytek je velmi elegantní, pohodlný a romantický. Převládají praktické a krásné komody se zásuvkami a zrcadly, vitríny a postele s čelem. Navozují útulnost starých chalup, vesnických sídel a zařízení na zámku. Na postel i pohovku doplňte starý přehoz a dekorační polštářky. Do vitrín dejte staré sklo a na komody elegantní porcelán. Jedinečným prvkem v interiéru jsou i křesla v odpovídajícím stylu v barvách hnědé, cappuccino, béžové, čokoládové, žluté, okrové, bílé nebo lososové, vyrobená z dubu, teakového nebo bambusového dřeva. Rukojeti křesel s ornamentálním zdobením připomínají trůn, kde můžete v klidu relaxovat.

 

Kde začít

Zkuste se vrátit ve svých vzpomínkách do dětství, kde se vám vybaví nábytek a prostředí, ve kterém jste dříve žili. Nechte se inspirovat na internetu, časopisy o bydlení, nebo zajděte do starožitností. Vyzkoušejte nákup z druhé ruky. Starý nábytek můžete i renovovat a dát mu patinu. Můžete tak docílit vám očekávaného efektu vhodným kombinováním a improvizací při sestavování interiérového vintage stylu.

Zdroj obrázků: homeartmania.com, dhgate.com, ebay.ie

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *