Zařízení moderního dětského pokoje

Při zařizování dětského pokoje není vůbec jednoduché se rozhodnout, v jakém duchu pokojík vytvoříme. Na trhu je dnes tolik možností, že je velmi těžké si z toho množství něco vybrat. Plánování dětského pokoje proto věnujte dostatek času, aby se v něm nakonec vaše dítě dobře cítilo a byl co nejlépe využit daný prostor, který máme k dispozici. Několik rad a tipů pro vytvoření nejrůznějších typů dětských pokojíků, pro miminka i větší holky a kluky, vám přinášíme.

Dětský pokoj pro miminko

K nádherným obdobím rodinného života jednoznačně patří narození dítěte. S jeho příchodem na svět je spojeno také zařizování nového dětského pokoje pro miminka. Je třeba vytvořit alespoň koutek v ložnici, kam se vám pohodlně vejde dětská postýlka a praktická komoda s šuplíky a přebalovacím pultem. Jestliže máme k dispozici dostatek prostoru, můžeme tak našemu miminku vytvořit pokojíček podle našich představ. Zajímavou variantou jsou takzvané rostoucí pokojíčky.

Tip: Jaká je ideální barva do kuchyně?

Dětský pokoj

V dětském pokoji budou vaše děti trávit spoustu času, proto musí jejich zařízení splňovat nejrůznější kritéria. Při pořizování dětského pokoje berte v úvahu především věk dítěte, jeho zájmy a koníčky. Tomu pak přizpůsobte vybavení, barvy, výzdobu, dekorace a uspořádání nábytku a celého pokoje. Nábytek volte variabilní, aby splňoval co nejvíce požadavků a mohli jste jej s přibývajícím věkem dítěte neustále přemísťovat a obměňovat.

Rostoucí dětský pokojíček

Pokud máte, pocit, že miminko z toho stejně nemá rozum a navíc rychle roste, nemusíte hned investovat do pokojíčku opakovaně. Varianta rostoucího dětského pokoje je propracovaná, nábytek je variabilní a přizpůsobí se také věku dítěte. Stačí vám pak jen jedna dětská postýlka pro miminko, ze které lze vytvořit hned 3 základní sestavy. Ušetříte minimálně za nákup jednoho dětského pokoje vhodného pro školáka. Nemusíte řešit, kam s dětskou postýlkou, když dítě povyroste, protože postýlka i celý pokojík roste zároveň s vaším dítětem.

Úložné prostory

Volte nábytkové sestavy se spoustou dětem dostupných úložných prostorů, kam si vaše děti mohou schovávat své tajné poklady, hračky, ale i oblečení a školní potřeby. Při vhodném řešení vznikne dostatek místa na hraní i spaní i v malém prostoru. Výbornou variantou jsou patrové postele, nebo dětský kout či psací stůl právě pod vyvýšenou postelí. Pokud máte naopak pocit, že nahoře je horko a špatně se tam spí, pořiďte postele sklápěcí či vysouvací. Na trhu najdete i patrové dětské postele, které nabízí variantu jednoho dílu nábytku poskytujícího místo na spaní hned pro 3 děti.

Kvalita i moderní design

Vaše děti vám napoví. Můžete vytvořit pokoj plný pohádkových postaviček, zvířátek, hvězdnou oblohu, auto či vzducholoď na spaní a vymalovat či tapetovat stropy i stěny. Vsaďte na kvalitu materiálu, moderní design a precizním zpracování. Práci vám usnadní i snadná údržba povrchů. Určitě vyberte kvalitní matraci včetně roštu i židli pro zdravé sezení. Poskytněte dětem dostatek prostoru na hraní a nezapomínejte na to, že děti milují schovávačky a tajné skrýše.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *