Výroba přírodního osvěžovače vzduchu

Neustále dokola kupované osvěžovače vzduchu se mnohdy cenově moc nevyplatí. Často jsou plné látek, které škodí našemu zdraví. Přečtěte si pár tipů, jak si vyrobit domácí přírodní osvěžovač vzduchu. Bude levný, ekologický, nebude škodit lidskému organismu a může mít i léčivé účinky.

Tip: Jak vyrobit draka, který zaručeně poletí?

Co je třeba si připravit na gelový osvěžovač vzduchu:

  • 1 balení želatiny
  • 1 lžičku soli
  • 30 kapek vašeho oblíbeného éterického oleje
  • čistá sklenička s víčkem s provrtanými dírkami, celofán nebo propustná látka s dírkami

Jak vyrobit přírodní osvěžovač vzduchu v podobě gelu

Želatinu si necháme 10 minut nabobtnat ve studené vodě a pak ji uvaříme podle návodu. Do skleničky si nalijeme zvolený éterický olej, přidáme k němu sůl a předem připravenou želatinu. Zamícháme a necháme dobře ztuhnout. Nakonec si skleničku uzavřeme víčkem, do kterého předem  provrtáme několik otvorů. Použít lze i celofán nebo prodyšnou tkaninu s vytvořenými dírkami.

TIP: Jak vyrobit domácí dezinfekci na Koronavirus

Jedlá soda s absorpčními účinky i bez gelu

Jedlá soda v domácnosti neutralizuje nežádoucí a nepříjemné zápachy. Navíc skvěle absorbuje vůni vonného olejíčku, kterou postupně uvolňuje. Vsypte 100 g jedlé sody do sklenice s víčkem s dírkami a přidejte pár kapek aromatického olejíčku. Provoníte si tak byt minimálně na týden a pro další oživení stačí dokapat zase pár kapek esenciálního oleje. použít lze i dřevěné kostky, které dobře sají.

Co je třeba si připravit na osvěžovač vzduchu v rozprašovači:

  • 5 ml čistého lihu pro výrobu kosmetiky nebo vodky
  • 20 kapek vašeho oblíbeného éterického oleje
  • malá lahvička s rozprašovačem
  • destilovaná nebo filtrovaná voda

Návod na výrobu přírodního osvěžovače vzduchu do rozprašovače

Do čisté lahvičky si nejdříve nalijeme líh, přidáme vybraný éterický olej a pak vše důkladně protřepeme. Nakonec lahvičku dolijeme destilovanou nebo filtrovanou vodou a obsah opět důkladně protřepeme. Osvěžovač lze použít kdykoliv dle potřeby.

Vyrobte si aroma difuzér

Jednoduchý a účinný aroma difuzér lze vyrobit smícháním asi 40 kapek aroma olejíčku s neparfemovaným dětským olejem. Směs stačí nalít do vázičky či skleničky a ponořit do ní pár bambusových tyčinek. Ty směs nasají a pak postupně uvolňují vůni. Nahradit je lze špejlemi s méně intenzivním účinkem.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *