Jak opticky zvětšit interiér

Malé prostory v bytě či domě se dají zvětšit i opticky. Svůj miniaturní prostor si můžete alespoň opticky zvětšit. Stačí vyzkoušet pár triků a výsledek se brzy dostaví. Hra s barvami, dekorativními doplňky a detaily vytvoří vzdušný prostor.

Stejně, jako v módě dokážou barvy kouzlit třeba s naší postavou, v bytě umí dělat doslova zázraky. Některé barvy působí vesele, zlepšují náladu, zmenšují, ale hlavně zvětšují prostor. Zkuste vyzkoušet naše zvětšovací triky, které mohou být navíc velmi zábavné a hravé.

Kouzla s barvami

Studené barvy prostor zvětšují a je vhodné je použít zejména na stěny malých místností. Ideální jsou tedy pastelové odstíny a světlejší barvy, se kterými si musíte trochu pohrát. Když natřete pokoj celý na zeleno nebo tmavě modro, místnost bude působit dost stísněně. Použijte ale zelenou v různých sytostech, od té výrazné, které dáte jen trochu na pár míst a doplňte ji dalšími tóny až po úplně světlou. Světlé odstíny budou překvapivě mnohem výraznější, zatímco tmavé se upozadí. Interiér získá originální a velmi svěží vzhled. Bude se vám v něm dobře žít a lépe dýchat. Vynechejte velké vzory nejen na stěnách.

Jakou zvolit podlahu

Důležité je zaměřit se na podlahu. V menších prostorech se osvědčí podlaha v jedné barvě. Díky jednolitosti bude prostor působit opticky větší a sjednocený. Do malých místností zvolte spíše dřevěnou podlahu v tmavším odstínu. Koberec jen  v jedné barvě s nízkým chlupem. Domov bude vzdušný, když se zbavíte přebytečných příček a dveří. Pokud je byt rozdělený příčkami a dveřmi, vznikají stísněné místnosti bez dostatku světla. Ideální je spojení kuchyně s jídelním koutem a obývákem oddělený jen nízkým nábytkem.

Lesklý nábytek v pohybu

Pokud chcete zvětšit interiér, zvolte lesklý nábytek. Odrazí světlo do místnosti a tím ji projasní. Můžete zvolit nábytek s vysokým leskem nebo pololesklý. Skvělým doplňkem do malých místností jsou zrcadla. Mají praktickou funkci, jsou dekorativní a zvětší prostor. Skvělé řešení je mobilní nábytek, se kterým můžete hýbat podle potřeby. Kontejner na kolečkách může být v obýváku, v ložnici i jako pracovní stolek. Velmi praktický je rozkládací jídelní stůl. Komody mají úložný prostor navíc a rozkládací sedačka umožní přespat známým či příbuzným.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *