Vánoční hvězda z papíru – 4 tipy jak vyrobit

Vyzdobte si svůj domov papírovými hvězdami a podtrhněte tak vánoční atmosféru. Pokud nechcete zbytečně utrácet, máme pro vás pár návodů na papírové hvězdy.

Můžete si vyrobit jednobarevnou hvězdu, ale velmi krásná bude i barevná varianta, kterou ocení hlavně děti. Připravte si řezák, nůžky, lepicí pásku, lepidlo, oboustrannou lepenku, barevné papíry, barvy, třpytky, pravítko a tužku. Vyrobte si vánoční hvězdy a další vánoční ozdoby z papíru.

Výroba vánoční hvězdy z papíru

Arch papíru přeložte tak, aby vznikl čtverec a zbytek odstřihněte. Naměřte si proužky 1 až 1,5 cm silné, aby byla hvězda pěkně rozvrstvená. Řezákem si nařežte proužky. U středu papír nechte v celku a neprořezávejte, aby hvězda držela pohromadě. Pak začněte jednotlivé cípy spojovat. Vezměte si na pomoc lepicí gumu, pokud nemáte oboustrannou lepenku. Cípy spojujte vždy na přeskáčku. Pak 6 kousků důkladně pospojujte k sobě a hvězda je hotová. Podrobný postup je na obrázcích.

Jednoduchá vánoční hvězda z papíru

Na začátku si zkuste udělat šablonu z obyčejného papíru. Ustřihněte si proužek papíru a oba jeho konce dejte na sebe. Pak střihněte ve směru jednoho z rohů, jakoby do úhlopříčky. Vzniknou vám tak dva špičaté konce, které se budou lepit k sobě. Podle toho, jak konce sestřihnete, bude hvězda špičatá a velká. Jak papír ustřihnou je na našem obrázku.

Vánoční hvězda z papírových ruliček

Z papírových ruliček se dá vyrobit krásná vánoční hvězda na dekoraci. Hvězdy z papírových ruliček můžete použít jako ozdoby na vánoční stromeček, na zapíchnutí do květináče nebo vánočního truhlíku, zavěsit do okna, na lustr i dveře. Můžete s nimi ozdobit větvičky ve váze, slavnostní štědrovečerní tabuli i dárky a balíčky pod stromečkem. Výroba hvězd je mnohem jednodušší, než by se vám na první pohled zdálo. Hvězdy můžete dobarvit nebo posypat třpytkami podle své fantazie.

Vánoční hvězda na stromeček

Krásné hvězdy z papíru mohou být malé, které jsou vhodné jako vánoční ozdoby, ale i velké, které můžete použít na vrchol vánočního stromečku místo špice. Hvězdy můžete vytvářet v různých barvách a velikostech, vyrobit si celé souhvězdí a vyzdobit s nimi klidně celý váš dům či byt. Můžete je pomalovat, potřít nebo nastříkat lepidlem ve spreji a posypat třpytkami. Pokud si vytvoříte vánoční hvězdu origami z pevnější lepenky, slepíte dvě zády k sobě a necháte dole otvor pro nasunutí na vrchol vánočního stromečku, bude vypadat opravdu nádherně. Zkuste to třeba s vašimi dětmi. Víte, že vánoční hvězda je i květina? Podívejte se, jak vypadá.

 

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *