12 tipů, jak si zařídit obývací pokoj

Světoznámí světoví návrháři vytvářejí pro své klienty nádherné interiéry. Pro tyhle vyhledávané profesionály jsou jejich vlastní domovy místem, kde vyjadřují svůj osobní vkus a experimentují s novými trendy. Předvádějí odvážné vzory a vystavují cenné umění a starožitnosti.

Shromáždili jsme výběr elegantních a inspirativních obývacích pokojů dekoratérů a architektů, jejichž rezidence se objevily v tisku. Každá z nich je plná chytrých a stylových nápadů pro váš vlastní designový projekt. Od překrásné vznešenosti až po elegantní modernismus si můžete prohlédnout úžasné prostory, kde se baví nejvyšší talenty na světě a uvolní se.

Tip: Jak opticky zvětšit interiér

Architekt Lee Ledbetter zrekonstruoval dům v roce 1963 v New Orleans, aby se mohl podělit se svým partnerem Douglasem Meffertem. Okolo koktejlového stolu na objednávku v obývacím pokoji se nachází dvojice mosazných křesel Harvey Probber čalouněných textilií KnollTextiles, dvěma křesílky ve stylu Ludvíka XVI v kůži Holly Hunt, vintage židle TH Robsjohn-Gibbings s pruhy Zoffany a vintage Florence Knoll sofa v KnollTextiles Ultrasuede. Velkou smíšenou mediální uměleckou tvorbu Roberta Helmera uvidíte viset na cihlové zdi, která je namalována v Dekorační bílé Benjamina Moora.

Návrhář Sara Story obnovil viktoriánský dům v Snedens Landing v New Yorku. Umělecká díla Sterling Ruby a zebrahide dodávají pizzazz do obývacího pokoje.

Za pomoci architekta Erica Rydera návrhářka Brigette Romanek renovovala historický dům Laurel Canyon pro svou rodinu. Obývací pokoj je vybaven dvěma židlemi Marco Zanuso z Eccola, konzolí Blackman Cruz (vlevo) a lehátkem Hans Wegner.

Velké plátno Roberto Matta má výhled do obývacího pokoje v bytě Linda Pinto v Paříži. V popředí vlevo je bronzový postranní stůl Claude Lalanne, vedle pohovky zdobené polštářky z polštářů v roce 1970; koktejlové stoly jsou Ado Chale, socha v pravém rohu je od Philippe Hiquily a koberec byl vyroben Tai Ping.

Dominantní obývací pokoj Drakeho manhattanského bytu. Umístěný kolem stolu z mramoru a žuly od Drake Design Assoc. jsou židle Milo Baughman v křesle Christopher Hyland mohair, sedací souprava Drake v tkanině Schumacher a dvojice klubových židlí a tanečník skupiny Bright Group, které jsou pokryté sametovými rukávy Rubelli z Donghie. Záclony jsou z textilie Clarence House a stěny jsou namalovány v bočním chodníku Benjamina Moora, s benátskou omítkou Alpha Workshops. Koberec je u Alpha workshopů pro Edward Fields.

Zdá se, že zrcadlo se zrcadlem v pařížském bytě Timothy Corrigan je vlastně okno se dvěma zrcadly, jedna v obývacím pokoji a jedna v jídelně. Corrigan zdůraznil geniální iluzi sálu zrcadel instalací odpovídajících lustrů Napoléon III ve dvou místnostech. Křesla a tkaniny na záclony a pohovce pocházejí od sbírky Timothyho Corrigana od Schumachera; stoličky jsou vintage Jansen, a koberec je Corrigan design pro Patterson Flynn Martin.

Srdcem apartmánu Allegra Hicks v Neapoli v Itálii je dlouhá, vysoká stropní místnost rozdělená do obývacích a jídelních prostor, z nichž každý je ukotven v kobercích navržených Hicksem. Návrhář také vytvořil římskou stínicí látku, řezaný samet na křeslech Jindrich Halabala s dřevěnými rámci a pravý stůl pro motýlky; 18. století benátské zrcadlo překonává římsu. Obývací stěna je zde řešena elegantně a místo klasické televize naleznete v zadní části knihovnu a v přední části pokoje nádherný krb, který navodí krásnou večerní atmosféru.

Architekt Jorge Elias naplnil svůj dům o rozloze 17 000 m2 v sousedství Jardim Europa São Paulo s mimořádnými starožitnostmi a obrazy. Ruský lustr z 18. století, vintage sametové pohovky, Louis XV fauteuils, zlatá ruční židle Pedro Friedeberg a umělecká díla Serge Poliakoff a Fernand Léger patří mezi eklektické směsi v obývacím pokoji.

Bývalá obývací místnost designérů Nate Berkuse a Jeremiáše Brenta v Manhattanu představuje keramické lampy Georges Pelletier v roce 1970, které se nacházejí nad vinobraní pohovkou Afrou a Tobií Scarpa pro Cassinu, mosazný koktejl Jansen ze 70. let a francouzský ocelový nízký stůl; tabulka videophehe v popředí je návrh 50. léta Jacquesem Adnetem a okna jsou oblečena záclonami a pruty z RH a strapců, které se nacházejí na trhu v Thajsku.

Ve francouzském salonu v portugalském salonu v Pedro Espírito Santu je orientální malba z poloviny šedesátých let lemována kyticemi z fólie. Fauteuil z pozlaceného dřeva je starožitný, koktejlový stůl je asijský a koberec je vyroben na zakázku.

Okolo dveří obývacího pokoje v domě Hampsona Davida Kleinberga jsou dvě výtisky Richarda Serra, z nichž jeden je zobrazen přes mahagonovou skříňku Paul László; fotografie v hale je Alejandra Laviada. Dvojité francouzské židle z uměleckého dřeva z umělé hmoty Deco se spojují s křesly Art Deco pokrytými látkou Rogers & Goffigon; čalounictví v celém domě provedl Anthony Lawrence-Belfair, vrh je od Homenature, a raffia koberec je La Manufacture Cogolin.

Umělecká díla Terryho Wintersa přehlíží Nashville, Tennessee, obývací pokoj interiérového designéra Ray Booth a televizního ředitele John Shea. Roust, jedna z jejich dvou siamských koček, udeří ušlechtilou pózu vedle kočárku Minotti. Podlahová lampa Christophe Delcourt a postranní stůl Roberta Lightona lemují pohovku také od Minotti; koberec je kolekcí Stephanie Odegard.

Zdroj: architecturaldigest.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *