Jak vyrobit papírovou krabičku – DIY návod

Připravili jsme pro vás návod na zhotovení malé i větší krabičky. Bude se vám hodit na různé příležitosti a její výroba je snadná a nenáročná. Můžete si vyzkoušet vyrobit krabičku na různé předměty a dárky. Pokud rádi tvoříte, máme pro vás více nápadů.

Jak vyrobit malou papírovou krabičku

Pokud máte pro někoho malý dárek a nevíte, jak ho zabalit, vyrobte mu papírovou krabičku, do které dáreček vložíte a krabičku jednoduše zavážete. Krabičku si můžete přizpůsobit rozměrům dárku. Snadná je i výroba obálky.

Co budete potřebovat

 • tvrdý bílý či barevný papír, který můžete i pomalovat
 • tužku
 • nůžky
 • lepidlo nebo jehlu a nit
 • ozdobnou stuhu
 • děrovačku

Postup výroby

Můžete si namyslit nebo vytisknout šablonu, vystřihnout si ji a obkreslit na tvrdý papír. Pak základ krabičky vystřihněte. Následně natřete lepidlem přesahy dvou stěn krabičky a slepte krabičku dohromady. Pokud si vyrábíte krabičku z pěnovky, nenechávejte přesahy, ale boky krabičky sešijte jehlou a nití. Nakonec vytvořte v obloučcích krabičky pomocí děrovačky dírky a svažte je k sobě ozdobnou stuhou, kterou zavážete na mašličku.

Jak udělat papírovou krabičku

Co budete potřebovat

 • rýhovací podložku
 • rýhovací nůž
 • nůžky
 • lepidlo
 • ozdobný papír
 • stužky, ozdoby či flitry

Postup výroby

Velikost papíru přizpůsobte tomu, jak velkou krabičku potřebujete. My v návodu použijeme papír velikosti A4, který může být bílý či barevný. Nakonec jej můžete i pomalovat nebo ozdobit flitry. Krabička bude mít velikost strany 7 cm.

Vyřežte si nožem nebo vystřihněte nůžkami čtverec o velikosti 21×21 cm. Čtverec papíru si nožem narýhujte na rýhovací podložce ve vzdálenosti 7 cm z každé strany. Vznikne vám síť složená z 9 čtverců.

Pro zhotovení otevírací krabičky, které se říká krabička exploding, si odstřihněte 4 venkovní rohové čtverce podél rýhovacích čar. Pro klasickou krabičku, která se po otevření celá nerozdělá, stačí narýhované díly ohnout a nastřihnout 2x naproti sobě a slepit. Můžete také využít šablonu.

Na víko krabičky můžete použít stejný papír, jako na spodní část, nebo zvolit ozdobný papír. Bílý papír můžete také pomalovat nebo polepit ozdobným papírem. Vyřežte si čtverec o velikosti 9,4 x 9,4 cm, tedy delší o 2,5 cm na každé straně než dno krabičky. Čtverec si narýhujte ve vzdálenosti 2 cm od okraje. Narýhované díly pak složte a nastřihněte pouze 2 protilehlé strany, které pak slepte.

Můžete si vyzdobit vnitřní část krabičky, která se po otevření rozloží. Zvolte stejný ozdobný papír, jako na víko. Vystřihněte si na vnitřní stranu 5 čtverců o velikosti 6,8 x 6,8 cm. Pokud budete zdobit i venkovní stěny krabičky, vystřihněte si ještě 4 čtverce navíc. Čtverce nalepte na bílou krabičku a dozdobte podle vlastní fantazie. Pak už stačí jen krabičku spojit dohromady. Zkuste si vyrobit i vánoční ozdoby z papíru.

TIP: Koupit také můžete tyto dárkové krabice, pokud byste si na vytvoření nevěřili.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *