Ložnice

Barvy do ložnice: Jak vymalovat ložnici

Jakmile se pustíte do zařizování svého nového bytu či rodinného domu, anebo plánujete rozsáhlou rekonstrukci, dostanete se také do bodu, kdy se budete rozhodovat, jakou barvou vymalovat ložnici. Měla by vás uklidnit a odvést do poklidného světa blahodárného spánku.

Ložnice jak klidová zóna

Naprosto zásadní je při výběru vhodných barev ve vašem interiéru je určitě funkce dané místnosti. Jinou barvu volíme do pracovny, jinou do kuchyně nebo dětského pokoje. Ložnice se řadí do klidové zóny vašeho příbytku. Proto sem volíme barvy pastelové, jemné, uklidňující a ne moc výrazné. Barva se vám musí líbit a působit na vás příjemně.

Světlé barvy do ložnice
Světlé barvy do ložnice

Jak vybrat barvy do ložnice

Mezi vhodné uklidňující barvy patří velmi jemné pastelové odstíny barev. Dále sem patří škála tónů šedé barvy. Šedá barva vůbec nebude ponurá a smutná, vůbec se toho nemusíte obávat. Šedá umí působit nadčasovým a velmi čistým dojmem. Můžete zvolit nádech do šedo-modra či šedofialova. Vhodnou barvou do interiéru ložnice je béžová, mandlová i krémová. Nemusíme se obávat různých odstínů šedé či hnědé v tmavých i světlých variantách. Mezi uklidňující barvy patří i zelená, ale zde velmi záleží na jejím odstínu. Do ložnici se volí tlumenější tóny. Podle doplňků a barvy nábytku lze také zvolit šedozelenou, olivově zelenou a určitě pastelový odstín jemné světle zelené barvy.

Nejpoužívanější prověřené barvy do vaší ložnice

A naprosto ideální a léta prověřenou barvou do každé ložnice je určitě barva modrá. Je příjemně chladivá, uvolňující, uklidňující a působí velmi čistě. Připomíná barvu moře a jeho šumění, nebo modrého nebe. Další velmi často používanou barvou do ložnice je barva fialová, kde můžete použít i o něco tmavší odstíny a vybrat k ní pak jemné doplňky.

Barvy, kterým se v ložnici vyhnout

Raději se vyhněte žluté, červené a oranžové barvě. Tyto barvy podporují aktivitu a my potřebujeme v ložnici hlavně spát. Na velkých plochách mohou pak barvy působit opravdu velmi agresivně. Mohla by vás postihnout nespavost. Teplé barvy do ložnice proto nepatří.

TIP: Jak vymalovat ložnici podle Feng Shui

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *