10 tipů jak ozdobit vánoční stromeček

Přemýšlíte, jak ozdobit vánoční stromeček? Zkuste to letos netradičně. Dáme vám pár rad a tipů. Podívejte se, jak správně při zdobení vánočního stromečku postupovat, aby vypadal opravdu pěkně a zejména symetricky.

Vánoční stromeček upevněte do stojanu. Pak vezměte vánoční osvětlení, rozprostřete jej na zem, zapojte do elektřiny a zkontrolujte žárovičky. Pokud svítí, najděte střed a ten umístěte pod vrchol stromku. Každé rameno dejte na protilehlou stranu a rozdělte stromek na poloviny. Podle délky a množství svíček je dávejte na každé velké patro, vepředu i vzadu nebo na střídačku.

Čokoládové ozdoby

Čokoládové ozdoby dáváme kvůli dětem. Nejprve stromek ozdobte velkými figurkami ze všech stran. Zdobte nejprve předek a pak část stromečku u stěny. Na malé větvičky dejte nejmenší čokoládové ozdobičky. Nerozbitné ozdoby, jako plastové, slaměné, korkové, dřevěné a další dáme po čokoládě.

Skleněné ozdoby

Skleněné ozdoby dáváme systematicky. Největší koule se dávají dolů a pak postupujte s velikostmi až nahoru. Nahoru dejte nejmenší skleněné ozdoby. Na každé větvi má být umístěna alespoň jedna skleněná ozdoba. Nastavte baňky kolem světel. Nejprve rozmisťujte koule a pak jiné tvary.

Řetězy

Máme k dispozici celou řadu nejrůznějších řetězů, jako chlupaté, korálkové, s vločkami, z papíru, ze slámy, z těstovin, ze dřeva, z oříšků nebo navléknuté z popcornu. To se líbí hlavně dětem. Opatrně je rozprostřete po celém vánočním stromečku. Nakonec stromeček dozdobte třásněmi a na vrchol dejte špičku či hvězdu. Někdy je ale lepší ji instalovat jako první, aby vám stromeček nakonec nespadl.

Inspirace: 13 tipů na vánoční výzdobu

1. Mašle a baňky

Zkuste dát letos na stromeček mašle a doplňte je baňkami. Klasická vánoční barva je červená, zelená a zlatá. Tradiční Vánoce se nikdy neomrzí.

2. Bílý stromek v barvě sněhu

Zvolte bílé ozdoby ve tvaru sněhových vloček, vánočních hvězd, baněk, stuh i nabělených přírodnin. Vneste si kouzlo bělostného sněhu a bílých vánoc i do bytu.

3. Použijte řetězy z korálků

Místo klasických řetězů použijte korálkové řetězy. Mohou být stříbrné, zlaté, červené i bílé. Prodávají se v metrech na cívce a můžete jimi nazdobit kromě stromečku i vánoční věnce nebo slavnostní tabuli.

4. Bílo-modrá nostalgie

Udělejte letos změnu. Kombinujte modrou barvu s bílou barvou, doplňte je stříbrnou, zlatou nebo klidně obě barvy. Na Vánoce je vše povoleno.

5. Luxusní zlatá

Vneste si s vánočním obdobím do domu kousek luxusu. Zlatá barva působí velmi nadčasovým, vznešeným a luxusním dojmem. Jde o tradiční vánoční barvu, která nikdy neztratí své kouzlo.

6. Použijte proutěné baňky s pedigu

Máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky? Proutěné baňky s pedigu se nerozbijí. Poohlédněte se i po jiných nerozbitných ozdobách. Mohou to být třeba ozdoby z korku, slámy či ze dřeva.

7. Kombinace modrých odstínů

Zkombinujte různé odstíny modré barvy. Použijte květy vánočních hvězd, stuhy, korálkové řetězy i baňky. Nádherná námořnická modrá barva doplněná blankytnou modří nebe, tyrkysovou barvou skalice nebo modrou barvou moře navodí úžasnou slavnostní atmosféru.

8. Vrstvěte barvy

Váš stromeček může být ryze netradiční. Vrstvěte barvy v pruzích na sebe, jako je to na obrázku. Stromeček může být i klasicky zelený z voňavého jehličí. Zkuste třeba barvy duhy.

9. Vánoční spirála

Vánoční stromeček můžete ozdobit i do spirály. Pomohou vám k tomu barevné stuhy, řetězy i ozdoby ve dvou barvách. Více než dvě barvy nekombinujte. Vánoční výzdoba má být honosná ale vkusná.

10. Kousek moře

I na Vánoce můžete mít doma kousek moře. Dejte si na stromeček mořské hvězdice. Prodávají se umělé nebo i sušené, které lze přilepit tavnou pistolí na háčky. Jakou barvou je doplníte, je jen na vás. Podívejte se také jak prostřít vánoční stůl.

Zdroj: fantasticviewpoint.com a fixstay.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *