10 tipů jak ozdobit vánoční stromeček

Přemýšlíte, jak ozdobit vánoční stromeček? Zkuste to letos netradičně. Dáme vám pár rad a tipů. Podívejte se, jak správně při zdobení vánočního stromečku postupovat, aby vypadal opravdu pěkně a zejména symetricky.

Vánoční stromeček upevněte do stojanu. Pak vezměte vánoční osvětlení, rozprostřete jej na zem, zapojte do elektřiny a zkontrolujte žárovičky. Pokud svítí, najděte střed a ten umístěte pod vrchol stromku. Každé rameno dejte na protilehlou stranu a rozdělte stromek na poloviny. Podle délky a množství svíček je dávejte na každé velké patro, vepředu i vzadu nebo na střídačku.

Čokoládové ozdoby

Čokoládové ozdoby dáváme kvůli dětem. Nejprve stromek ozdobte velkými figurkami ze všech stran. Zdobte nejprve předek a pak část stromečku u stěny. Na malé větvičky dejte nejmenší čokoládové ozdobičky. Nerozbitné ozdoby, jako plastové, slaměné, korkové, dřevěné a další dáme po čokoládě.

Skleněné ozdoby

Skleněné ozdoby dáváme systematicky. Největší koule se dávají dolů a pak postupujte s velikostmi až nahoru. Nahoru dejte nejmenší skleněné ozdoby. Na každé větvi má být umístěna alespoň jedna skleněná ozdoba. Nastavte baňky kolem světel. Nejprve rozmisťujte koule a pak jiné tvary.

Řetězy

Máme k dispozici celou řadu nejrůznějších řetězů, jako chlupaté, korálkové, s vločkami, z papíru, ze slámy, z těstovin, ze dřeva, z oříšků nebo navléknuté z popcornu. To se líbí hlavně dětem. Opatrně je rozprostřete po celém vánočním stromečku. Nakonec stromeček dozdobte třásněmi a na vrchol dejte špičku či hvězdu. Někdy je ale lepší ji instalovat jako první, aby vám stromeček nakonec nespadl.

Inspirace: 13 tipů na vánoční výzdobu

1. Mašle a baňky

Zkuste dát letos na stromeček mašle a doplňte je baňkami. Klasická vánoční barva je červená, zelená a zlatá. Tradiční Vánoce se nikdy neomrzí.

2. Bílý stromek v barvě sněhu

Zvolte bílé ozdoby ve tvaru sněhových vloček, vánočních hvězd, baněk, stuh i nabělených přírodnin. Vneste si kouzlo bělostného sněhu a bílých vánoc i do bytu.

3. Použijte řetězy z korálků

Místo klasických řetězů použijte korálkové řetězy. Mohou být stříbrné, zlaté, červené i bílé. Prodávají se v metrech na cívce a můžete jimi nazdobit kromě stromečku i vánoční věnce nebo slavnostní tabuli.

4. Bílo-modrá nostalgie

Udělejte letos změnu. Kombinujte modrou barvu s bílou barvou, doplňte je stříbrnou, zlatou nebo klidně obě barvy. Na Vánoce je vše povoleno.

5. Luxusní zlatá

Vneste si s vánočním obdobím do domu kousek luxusu. Zlatá barva působí velmi nadčasovým, vznešeným a luxusním dojmem. Jde o tradiční vánoční barvu, která nikdy neztratí své kouzlo.

6. Použijte proutěné baňky s pedigu

Máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky? Proutěné baňky s pedigu se nerozbijí. Poohlédněte se i po jiných nerozbitných ozdobách. Mohou to být třeba ozdoby z korku, slámy či ze dřeva.

7. Kombinace modrých odstínů

Zkombinujte různé odstíny modré barvy. Použijte květy vánočních hvězd, stuhy, korálkové řetězy i baňky. Nádherná námořnická modrá barva doplněná blankytnou modří nebe, tyrkysovou barvou skalice nebo modrou barvou moře navodí úžasnou slavnostní atmosféru.

8. Vrstvěte barvy

Váš stromeček může být ryze netradiční. Vrstvěte barvy v pruzích na sebe, jako je to na obrázku. Stromeček může být i klasicky zelený z voňavého jehličí. Zkuste třeba barvy duhy.

9. Vánoční spirála

Vánoční stromeček můžete ozdobit i do spirály. Pomohou vám k tomu barevné stuhy, řetězy i ozdoby ve dvou barvách. Více než dvě barvy nekombinujte. Vánoční výzdoba má být honosná ale vkusná.

10. Kousek moře

I na Vánoce můžete mít doma kousek moře. Dejte si na stromeček mořské hvězdice. Prodávají se umělé nebo i sušené, které lze přilepit tavnou pistolí na háčky. Jakou barvou je doplníte, je jen na vás. Podívejte se také jak prostřít vánoční stůl.

Na žádném stromečku nesmí chybět vánoční světýlka. Myslíte to s vánoční výzdobou letos skutečně vážně? Zkuste spojovací osvětlení a rozzařte nejen stromeček, ale i celý dům nebo zahradu. Více se dozvíte na webu českého dodavatele drobného elektra EMOS.

Zdroj: fantasticviewpoint.com a fixstay.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *