Jak vyčistit myčku nádobí? Bez chemie i tabletou

Myčka na nádobí je neocenitelným pomocníkem v domácnosti. Pro správný chod je potřeba ji pravidelně čistit. Jednou za čas nechte myčku nádobí běžet naprázdno za použití čisticího prostředku určeného speciálně pro myčky nádobí, který seženete v drogerii. Můžete také použít jeden z domácích čisticích prostředků, o kterých si povíme. Myčku je dobré vyčistit každý měsíc, podle toho, jak často ji používáte.

Jak vyčistit myčku octem a jedlou sodou

Pokud dáváte přednost domácím prostředkům, vezměte si na čištění myčky ocet a jedlou sodu. Ocet nalijte do dávkovače na mycí gel a zbytek rovnou do myčky. Použijte půl litru až litr octa. Ocet myčku vyčistí, vydesinfikuje, odstraní zápach a je dobrý i pro odstranění vodního kamene. S čištěním a zápachem vám pomůže i jedlá soda, které použijte 1 až 2 pytlíky. Myčku nádobí spusťte na alespoň 75 ˚C. Podobně se dá postupovat při čištění pračky nebo kávovaru.

Jak vyčistit myčku kyselinou citronovou

Stejnou službu jako ocet vám prokáže i kyselina citronová. Obojí vám pomůže i při čištění lednice, trouby nebo mikrovlnky. Nasypte 1 až 2 sáčky na dno myčky, pak zapněte myčku a spusťte program s nejvyšší možnou teplotou, tedy alespoň 75 ˚C na delší program. Po vyčištění můžete myčku normálně používat na mytí nádobí. Podobnou údržbu bude potřebovat i vaše žehlička.

Jak vyčistit myčku tabletou do myčky

Myčku nechte běžet naprázdno za použití čisticího prostředku v podobě tablety určeného speciálně pro myčky nádobí. Ten seženete v drogerii. Může mít i podobu lahvičky, ze které odstraníte lepenku, postavíte prostředek do spodního koše a myčku opět spustíte.

Jak vyčistit odpad myčky

Otevřete odpad a postupně vyndejte všechny části, které tvoří filtr myčky. Odložte je do dřezu, kde je vyčistěte. Vše nejdříve opláchněte a vydrhněme pod proudem vody kartáčkem. Můžete součásti filtru také zasypat speciálním čisticím přípravkem, zalít horkou vodou a nechat 20 minut působit. Po vyndání sítka budete mít přístup k samotnému odpadu. Nasypte do něj čisticí prostředek a zalijte ho horkou vodou až po okraj. Nechte 30 minut působit. Po uplynutí doby působení vraťte do myčky všechny části filtru a zapněte na myčce program pro čistění.

Jak vyčistit hliník z myčky

Vyčistěte houbičkou namočenou v octu i vnitřní hliníkové plochy myčky, těsnění a dvířka myčky zevnitř. Můžete použít vodu napůl smíchanou s octem nebo jar. V těsnění se usazuje spousta nečistot a často dojde ke vzniku plísní a zápachu. Ostřikovací ramena se zanášet vodním kamenem a nečistotami ze zbytků jídla. Spodní oplachovací rameno vyjměte povytažením směrem nahoru. Horní oplachovací rameno uvolněte pootočením upevňovací matice po směru hodinových ručiček. Ramena a trysky s otvory očistěte kartáčkem a přípravkem vody a octa. Pak je propláchněte čistou vodou.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *