Fialová barva a využití v interiéru

Fialová barva je protikladem napětí červené a modré barvy, je známkou dynamicky, statečnosti, impulsivity, výbojnosti, s podtóny tajemné mystiky. Fialová barva v našem interiéru dokáže udělat z obyčejného prostoru výrazný moderní pokoj. Je ve všech svých odstínech zajímavým řešením pro výrazný design interiéru a hodí se do každé místnosti. Barva je zcela použitelná pro všechny zvolené styly. Nábytek ve fialové barvě váš interiér skvěle oživí a probudí v něm originalitu i rafinovanost. Fialová barva je nadčasová, čiší z ní jistý půvab, elegance, vznešenost a krása.

Fialová barva pro rozvoj mysli i těla

Fialová je barvou rozjímání, mystiky, láká k meditacím a duchovnímu rozvoji. Pokud rádi například cvičíte jógu, Tai-Chi, Čchi-kung a podobná cvičení, půjde vám to snáz. Atmosféru místnosti můžete doladit stylovými doplňky, jako jsou polštáře, lampy, svíčky a stylové svícny. V kombinaci s bílou barvou vytvoříte svěží a lehkou atmosféru. Fialová barva, vyjadřuje pohodu, hodí pro interiéry kuchyní, koupelnového obložení, kde dodá místnosti správný intimní ráz, nebo i do obývacího, dětského pokoje či ložnice.

Fialová barva v jednotlivých místnostech

Díky své neutrálnosti tuto barvu lze dát i do ložnice, kde má uklidňující barevný tón a dopřejete si tu pravou relaxaci. Jej jí tam nedávejte moc, aby nezpůsobovala nespavost. Uklidňující je i v případě dětského pokoje. Atmosféru obývacího pokoje dotvořenou dominantní fialovou barvou proměníte neodolatelnou. Nejde o barvu lákající k mnohým aktivitám. Je to barva podněcující kreativitu i vášeň. Kombinujte vždy pouze dvě základní barvy, jen tak váš domov nebude vypadat neuspořádaně. Fialová barva se dá kombinovat s černou, šedou, bílou, přírodní, starorůžovou, fuchsiovou či lila.

Dynamika místností

S fialovou barvou zkuste použít šedou barvu, kdy fialová krásně vynikne. Pro světlou, uklidňující a příjemnou atmosféru interiéru kombinujte fialovou barvu se světlými barvami, jako bílou, růžovou nebo lila. Pro interiérovou dramatickou dynamiku a mystický vzhled zkuste fialovou kombinovat s černou barvou. Volte takové barvy, které vám budou dlouhodobě příjemné, na které se rádi díváte a rádi je třeba i nosíte. Pak vám bude interiér vašeho útulného domova zcela vyhovovat.

Fialová barva v kuchyni

Fialová barva je hodně trendy. Fialové kuchyně a pokoje jsou teď opravdu hojně v kurzu. Zejména jde o její světlejší odstíny, tedy pastelová a levandulová slaví svůj boom. Kombinujte fialovou barvu v kuchyni s lehkou a svěží barvou. Dejte doplňky, jako fialový ubrus, prostírání, kuchyňské utěrky, sedáky a závěsy. Pokud milujete kytky, zvolte vzory s krásnou levandulí. Takový ubrus či prostírky s květy levandule prostor dokonale zútulní. Můžete doplnit i květináče a nádobí či živou rostlinu levandule.

Fialová barva v obývacím a dětském pokoji

Fialová barva rozvíjí mysl, je barvou duchovní meditace a rozvoje. Pokud máte v domě či bytě svůj vlastní koutek na rozjímání a relaxaci, vyzdobte si jej doplňky v této barvě. Postačí závěsy, deka nebo fialové polštářky. Pokud jde o dětský pokoj, fialová barva se v dětském pokoji skvěle hodí jak pro chlapce, tak i pro dívky. Děti veselé barvy milují, nebojte se zde mnohem více experimentovat. Vyzkoušejte různé kombinace, třeba v kombinaci s výraznou žlutou barvou.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *