Vánoční dekorace do okna – Velká inspirace

Ke klasické vánoční výzdobě patří také výzdoba oken. Jaké jsou možnosti jejich výzdoby, jaké dekorace lze zakoupit běžně v obchodech a co vše si můžete jednoduše sami vyrobit doma? Přinášíme vám spoustu nové inspirace.

Vánoční ozdoby na okno zakoupené v obchodech

Na trhu je v současné době k dostání velká škála různých provedení vánočních ozdob určených přímo na okno. Můžete se setkat s dekoracemi plastickými., kdy jsou tyto dekorace vypouklé, aby vyvolali živější dojem, ale i s dekoracemi fóliovými, které na okno jednoduše přilepíte a po Vánocích je opět snadno sundáte a uschováte na přiloženém archu zase příští rok. Další kreativnější a často i levnější možností je vyrobit si ozdoby na okno vlastními silami.

Vyrobte si vánoční sněhové vločky

Pokud se vám nechce utrácet velké peníze za okenní dekorace v obchodech, ale rádi byste měli svá okna pěkně vyzdobená, můžete si sami nebo společně se svými dětmi vytvořit jednoduché, ale za to velmi krásné dekorace v podobě sněhových vloček z papíru. Postačí vám k tomu pouze čistě bílý papír, nůžky, lepicí páska a trocha fantazie. Papír složte na osminy a nůžkami vystřihujte různé tvary, jako jsou kolečka, čtverečky, šipky, čárky, srdíčka i zvonky. Dejte pozor na to, abyste papír nepřestřihli ve spoji a vločka se vám nerozpadla. Pěkně vypadají i jiné ozdoby z papíru, jako hvězdy, sněhuláci nebo zvonky a další vánoční dekorace.

Vánoční výzdoba oken umělým sněhem

Další možností, jak můžete vánočně vyzdobit svá okna, je s použití umělého sněhu. Vyrábí se i forma sněhu, která se světlem nasvítí a pak nějaký čas září i po tmě. Tento umělý sníh ve spreji zakoupíte v obchodech s vánočními dekoracemi. K dostání jsou také různé speciální šablony, které umístíte na okno a umělým sněhem vyplníte jejich obsah. Šablony pak opět sundáte a uschováte na příští rok. Šablony si můžete i vyrobit. Použít můžete i zmíněné sněhové vločky. Pěkně vypadá i vánoční hvězda z papíru.

Vánoční výzdoba oken barvami na sklo

Pokud máte talent na kreslení, můžete si krásnou výzdobu na okna vytvořit pomocí barev na sklo. Využijte barvy, které lze jednoduše z okenní tabule sloupnout. S výběrem vhodných barev na sklo vám pomohou třeba ve výtvarných potřebách.

Přidejte vánoční světýlka

K vánocům patří i světelné řetězy a ozdoby, které už dnes nedáváme jen na vánoční stromečky. Použít je můžete na výzdobu celého domu. V obchodech si můžete vybrat z mnoha variant i tvarů, třeba rampouchy nebo lucerničky. Vkusnou variantou je jednoduchý vánoční motiv, který svítí pouze bílou barvou. Některé řetězy mohou měnit barvy nebo třeba blikat. Pokud jste si dali podzimní truhlíky do okna, přidejte do nich pár vánočních ozdob a zimních motivů.

Vánoční ozdoby

Pokud se vám nechce vymýšlet nic složitého a drahého, zavěste na okno pár ozdob určených na vánoční stromeček. Stejné můžete dát i na větvičky chvojí do vázy a vaše vánoční výzdoba bytu či domu bude v jednotném stylu. Můžete je zkombinovat s některým z předchozích nápadů pro oživení a vaše okno bude krásně vyzdobené. Přidat můžete i větvičky, šišky, oříšky nebo sušené ovoce.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *