Vánoční výzdoba a dekorace bytu – Inspirace

Vánoční výzdoba je důležitá pro každého z nás. Doplňuje totiž sváteční atmosféru. Výlohy září světýlky a vánočními dekoracemi a všude visí nádherné věnce, vystavují se svícny, vánoční ozdoby, andílci a podobné dekorace. Vánoční výzdoba může být vkusná a krásná a podtrhnout tak sváteční atmosféru. Vyzdobte si proto i vy váš domov a udělejte si opravdu hezké Vánoce. Rozzářit můžete oči vašich dětí i vaše okna, balkony, celé domy i stromy na vaší zahradě. Dekorace si můžete velmi snadno také sami vyrobit, což zejména vaše děti jistě ocení.

Vánoční a adventní věnec

Mezi hlavní prvky vánoční výzdoby určitě patří adventní věnec se čtyřmi svíčkami na stůl a vánoční věnce na vstupních dveřích. O Vánocích by adventní věnec určitě neměl chybět. První neděle adventní na něm rozsvítí první svíčku. Každou další neděli pak na vašem adventním věnci přibývá jedna zapálená svíce, a až na konci adventu zapálíte všechny čtyři. Věnec může být zcela přírodní, tedy z jehličnanů, ale i umělý i keramický. Zdobení může být v podobě sušených plodů i květů, baněk, mašlí, koření i umělých přízdob, které jsou dnes velmi pěkně a věrně provedené.

Tip: Jak udělat podzimní věnec

Vánoční stromek

Na Vánoce u vás doma nesmí chybět ani vánoční stromek, kam by vám jinak Ježíšek přinesl dárky? Ať už je to borovice, jedle či smrk, nebo zvolíte stromek umělý, ozdobit jej můžete podle vlastní fantazie. S umělými stromky bývá méně práce, zejména povánočního úklidu, ale tento stromek zase nevoní. Vánoční stromek lze ozdobit různými ozdobami, které mohou být tradičně z foukaného skla, ze slámy, ze dřeva, plastu, papíru a chybět na něm kvůli dětem nemají ani bonbóny z vánoční kolekce. Na vrchol stromku patří špice či vánoční hvězda. Na stromeček také patří svíticí řetěz či svíčky a prskavky. Vánoční atmosféru můžete doplnit vyřezávanými betlémy či jesličkami z papíru.

Vánoční dekorace

Do oken si nastříkejte vločky pomocí umělého sněhu, různé nálepky a obrázky s vánočními motivy. A do oken patří i světýlka. Vlastní vánoční dekorace si lze vyrobit i barvami na sklo. Na dům se hodí i svítící krápníky a sítě. Oblíbené jsou také světelné záclony do oken a světelný padající sníh, který vytváří iluzi nádherného sněžení. Zajímavě vyniká na prosklených stěnách, kde odráží lom světla. Váš dům by měl provonět františek a mísa oříšků i jablíček i s talířem vánočního cukroví, které k těmto svátkům odjakživa patří. Interiérové dekorace můžete vytvořit například z toaletních ruliček nebo papíru.

Zajímavá a křehce působící aranžmá

Ta vzniknou při použití skleněných číší a průhledných misek, které je třeba vyplnit aranžovací hmotou. Šedou pro tvoření ze sušených rostlin a zelenou hmotu po jejím namočení ve vodě na dekorování živými rostlinami. Křehkost aranžmá podpoříte použitím bílých peříček, jemných perliček a stříbrných baněk. Po obvodu aranžovací hmoty napíchejte jemné zelené, bílé zlaté či stříbrné větvičky jmelí a větvičky chvojí. Vrcholem aranžmá je středová svíčka a v jejím okolí třeba pár křehkých baněk či květů bělostných růží, můžete ale zvolit rudé nebo jiné barvy. Aranžovací hmotu v prostoru mezi skleněnou nádobou a touto hmotou zakryjte mechem nebo sisalovými vlákny.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *