Adventní věnec na dveře – Jak jej vyrobit + Inspirace

Adventní věnec na dveře si můžete sami vyrobit úplně zadarmo. Využijte to, co máte doma a přírodní zdobení v podobě chvojí a plodů. Můžete si tak vyrobit originální předvánoční okrasu svých bytových dveří. Adventní vánoční věnec na dveře si tak vyrobíte přesně podle svého vkusu a budete z něho mít o to větší radost. Budete k němu potřebovat větvičky stálezelených dřevin, jako je jalovec, zerav, tis, borovice či jedle, sušené přírodniny podle vlastní volby, jako šípky nebo šišky, mašle nebo textilie na jejich vytvoření, pevnou nit, pevný provázek, jemný a pevný drátek, nůžky, kleštičky, stuhu na pověšení nebo kousek suchého zipu a lepidlo. Použijte tavnou pistoli nebo chemopren.

Tvorba adventního věnce

Můžete si koupit slaměný kruh nebo si jej vyrobit. Lze ale použít i základní silnější větvičku stočenou do kruhu a vytvarovat ji kolem pevnějšího drátku. Větvičky otrháme nebo nastříháme a spojíme provázkem či drátkem do menších snopů, aby byly pěkně husté. Sušené květiny a větvičky s bobulkami svážeme do pevných kytiček. Stonky k sobě přichytíme pevnou nití. Pak snopky a kytičky postupně přikládáme na základní větev a postupně ji připevňujeme omotáním jemného drátku nebo pevného provázku. Přikládáme tak, aby se šindelovitě překrývaly. Nová vrstva vždy překryje místo předchozího spoje a nebude vidět. Větvičky rovnáme, aby spodek věnce zůstal pěkně plochý.

Zdobení adventního věnce

Přes místo spoje dáme v horním středu větší mašli a menší mašlí pak překryjeme místo překřížení větviček v dolní části. Z textilií, co máte doma, si můžeme mašle i sami vyrobit. Pokud máte entlovací nůžky, nebudou se vám ani třepit. Velmi pěkně působí třeba kanafas, juta, jednobarevné plátno nebo jen bavlna s drobným vzorkem. Jedná se o věnec adventní. Nemusíte tedy používat zlacené ozdoby, ale přírodniny, jako bobulky, šípky, jeřabiny, kousky citrusů, šišky, kaštany, bukvice, ořechy nebo třeba vizovické pečivo. Vše přivazujeme, nebo lepíme tavnou pistolí nebo chemoprenem. Na dveře můžeme připevnit věnec pomocí stuhy a hřebíčku či rysováčku. Pokud nechceme dveře ničit, můžeme pro připevnění použít na suché zipy. Jeden díl zipu připevníme na spodní část vrchní části věnce lepidlem nebo jej přišijeme. Druhou polovinu přilepíme lepidlem typu chemopren. Tato lepidla mají totiž tu výhodu, že je lze snadno smýt z povrchu.

Máme pro vás pár dalších inspirací:

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *