Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru

Pokud jste dostali chuť ozdobit si letos stromek trochu netradičně a možná zapojit do výroby vánočních ozdob děti a celou rodinu, zkuste se podívat na zajímavé tipy na ručně dělané ozdoby. Zkusíme vám popsat i detailní postupy na jejich výrobu. Není totiž nad společně strávený čas s rodinou. Tyto zážitky si nikdy už zpětně nekoupíte. Proto si užívejte společné chvíle, dokud je čas. Děti nám rostou před očima a nám zase naopak ubývají síly. Žít se má přítomným okamžikem a nikdy nic neodkládat.

Tip: Vánoční rady a tipy na výzdobu 2017

Papírové koule

Na výrobu papírových koupí potřebujeme hedvábný papír, provázek a stuhu, nůžky. Průměr koule bude ve výsledné velikosti odpovídat délce kratší strany. Archy papíru v počtu asi 10 kusů položíme na sebe. Poskládáme je do harmoniky a šířku skladu dodržujeme ve velikosti 3 cm. Kraje papíru zastřihneme do špičky anebo do kulata. Podle toho bude naše koule ve výsledku více střapatá nebo jemná. Na středu převážeme provázkem, kterým protáhneme stuhu určenou k zavěšení koulí. Potom od sebe opatrně postupně oddělujeme jednotlivé vrstvy papíru a snažíme se je od sebe vždy odtáhnout až ke středovému uzlu. Nejprve uděláme celou jednu stranu koule a pak to samé uděláme i na druhé straně. Naše vánoční koule je připravená na vánoční stromeček a dekoraci.

Papírová hvězda

Budeme potřebovat papír, nůžky a lepidlo. Papír sestřihneme na rovnostranný čtverec a následně jej 2x přehneme do trojúhelníku. V místě, kde se nám papír rozevírá, papír nastřihneme a pak jej rozložíme a připravíme k lepení. Nejprve slepíme prostřední pruhy, pak papír otočíme a slepíme vedlejší pruhy. Otáčení a lepení v tomto postupu při lepení stále opakujeme. Takto nakonec vytvoříme 6 stran pro jednu hvězdu. Nakonec jednotlivé strany hvězdy ve špičce slepíme. Nakonec vždy nejprve 2x slepíme zvlášť 3 strany a pak k nim dolepíme další 3 strany, které si předem slepíme ve špičce.

Máme pro vás několik dalších inspirací:

 

https://youtu.be/XaOyrtcgBUU

Ohodnotit

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty. Vedla jsem 6. let projekt na výstavbu bezbariérového polyfunkčního domu a zdravotního střediska pro hendikepované od jeho vzniku až po zdárné dokončení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *