13 tipů pro úžasnou vánoční výzdobu bytu

Na nejkrásnější svátky v roce, kterými jsou Vánoce, se těší malí i velcí. Tento sváteční čas, kdy bohužel často podléháme stresu spojenému s generálním úklidem domova, pečením cukroví, sháněním dárků a laděním domova do sváteční atmosféry, je třeba si náležitě užít a potěšit i oko.

Adventní věnec

Důležitým symbolem předvánočního času a adventního období je jistě adventní věnec se čtyřmi svíčkami. Ten rozhodně nemusíte hned po skončení adventu vyhodit. Věnce se moc hezky vyjímají nejen na stole, konferenčním stolku i na komodě.

Vánoční věnec

Vánoční věnec se výborně hodí na stěnu, ale zejména na vstupní dveře. Na stěnu se vyrábí bez svíček. Krásně přivítá všechny vaše hosty a vy se budete těšit po práci domů.

Svíčky nesmí chybět

Světlo je jedním z hlavních symbolů vánočního období. Ve svátečně vyzdobeném interiéru by neměly rozhodně chybět ozdobné svíčky, svícny a lucerny. Dlouhé štíhlé svíčky podtrhnou slavnostní charakter štědrovečerní tabule. Menší svíčky můžete dát i na okenní parapet.

Světelné dekorace

Svítící žárovičky a LED pásky můžete rozmístit opravdu kamkoliv. Do oken, na zábradlí balkónů, na terasy, na obrubu dveří a kamkoliv vás napadne. Rozhodně nemusí být jen na vánočním stromečku.

Vsaďte na stuhy

Vánoční atmosféru podtrhnou i stuhy. Můžete s nimi ozdobit zábradlí na schodišti, židle i květináče. Stuhy a stužky vánoční dekorace v interiéru snadno barevně sjednotí do jednoho či dvou tónů.

Vánoční truhlíky do oken

Do oken a na parapety si můžete nazdobit vánoční truhlíky. Lze použít odolné živé květy, sušené i umělé květy, plody, větvičky a vánoční dekorace. Pomocí stuh pak doladíte interiér do jednoho tónu.

Závěsné dekorace

Závěsné dekorace jsou další neodmyslitelnou součástí vánoční výzdoby. Tradiční doplňky lze využít i trochu neobvykle. Zvonečky, stromky, baňky, hvězdy, sněhové vločky a věnečky z proutí můžeme zavěsit na dveře, okna, na nábytek, na lustr, nad jídelní stůl nebo jimi ozdobit vánoční dárky.

Štědrovečerní tabule

Štědrovečerní stůl si zaslouží velkou pozornost. Klidně ji ozdobte jednoduchým bílým ubrusem, který doladíte dekorativními ubrousky, barevnou organzou a vánočními dekoracemi. Větvičky jehličí a jmelí jsou dobrou volbou.

Vánoční stromeček a chvojí trochu jinak

Vánoce si bez ozdobeného stromečku nedovedeme ani představit. Vůně jehličí k těmto svátkům prostě patří. Svátečně nazdobené větvičky ve váze, na kterých se opakují motivy použité na vánočním stromku přenesou vánoční náladu i do dalších místností.

Dekorativní vázy z čirého skla

Vánoční dekorace si můžete snadno vyrobit i sami. Dekorativní váza z čirého skla, která je naplněná ořechy, sušeným ovocem, badyánem, hřebíčkem nebo skořicí vypadá naprosto kouzelně.

Šišky jako symbol Vánoc

Zdánlivě obyčejné šišky se snadno stanou krásnou vánoční ozdobou. Stačí je přelakovat třpytivým, stříbrným či zlatým lakem a dát do ošatky či na mísu s ovocem, ořechy či vánočními ozdobami.

Vánoční cukroví

Vánoční cukroví nemusí být jen na talířcích. Nazdobené perníčky mohou být na stromečky, na větvičkách, na zábradlí, na okně i v celém bytě.

Přírodní dekorace

V jednoduchosti je krása. Sváteční náladu navodí i přírodní ozdoby. Na talíř, mísu či ošatku dejte pár vlašských ořechů, plátky sušených pomerančů a kousků skořice. Krásné jsou i slaměné ozdoby.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *