Vánoční ozdoby z ruliček od papíru – Inspirace

Vlastnoručně vyrobené dekorace nám udělají velkou radost. Můžete si vytvořit interiérové ozdoby i funkční věci, které bude snadné udělat a navíc budou i velmi levné. Víte, co lze všechno vyrobit z ruličky od toaletního papíru? Přinášíme vám pér rad a tipů.

Jakmile pomine podzim, začneme myslet na Vánoce, ke kterým patří vánoční výzdoba. Pak můžete konečně popustit svou uzdu fantazie a začít tvořit. Použijeme k tomu klasické roličky toaletního papíru. Nic vás to nebude stát a efekt bude dokonalý. Můžete využít i roličky různých průměrů, přidat roličky od kuchyňských utěrek, potravinové folie, pečícího papíru i alobalu. Tvoření pak bude mnohem zábavnější, zvláště pro děti.

Adventní kalendář

Vyrobte si svůj jednoduchý adventní kalendář, který ocení dospělí a hlavně děti. Udělejte radost vašim dětem, nebo tento kalendář vytvořte společně s nimi a pak jim do něj teprve ukryjte různá malá překvapení. Můžete si vytvořit jednoduchý adventní kalendář ve tvaru kruhu, čtverce, květiny, hvězdy i domečku. Do každé ruličky pak jako překvapení vložte jeden malý dárek. Může to být čokoláda, hračka, pro holčičky dekorativní kosmetika, pro kluky autíčka, ale třeba i lístky do divadla nebo do kina. Vaší fantazii se meze nekladou. Na stříšku domečku použijte třeba krabici od bot.

Věnec na dveře

Vytvořte si podzimní věnec na dveře, který pak klidně můžete dozdobit a udělat z něj Vánoční věnec. Postačí vám jen pár ruliček z toaletního papíru, tavná pistole nebo lepidlo na papír, Můžete si přinést nějaké přírodní dekorace z venkovní procházky, pokud si věnec budete chtít nakonec i sami dozdobit. Jako základ zvolte kruh z proutí. Nejprve si rozstříhejte ruličky na úzké pásky a pak je slepujte do kruhu do tvaru kytiček, jako je na obrázku. Jednotlivé květy pak vždy spojte dohromady. Vytvořte si i další vánoční ozdoby z papíru.

Vánoční ozdoby

Vánočních ozdob není nikdy dost a ty, které jsou vytvořené z roliček toaletního papíru, vypadají opravdu úchvatně. Stačí je nastříhat na malé, stejně široké proužky a pak začít tvořit. Nastříkejte si proužky stříbrnou, zlatou či bílou barvou a slepujte je vzájemně k sobě. Vytvářejte hvězdy, květy či sněhové vločky, vše podle své vlastní fantazie. Pověste je na lustr, do okna, na balkon, terasu i verandu. Nastříhané ruličky slepujte k sobě do jakéhokoli tvaru. Dozdobte je třeba vánočními ozdobami. Použít se dají i snítky větviček, suché květiny a plody.

Obrazy a dekorace na stěnu

V jednoduchosti je ukrytá velká krása. Zkuste si jednoduše, ale za to efektivně vyzdobit vaši zeď v obývacím pokoji. Udělejte si jednoduchá či složitější motiv, záleží jen na vás. Květinový obraz je úžasnou dekorací na zdobení stěn. Kromě ruliček od toaletního papíru použijte dřevěný rám, nebo rámeček z jakéhokoliv jiného materiálu. Rám i ruličky můžete nabarvit nebo nastříkat podle svého vkusu a barvy interiéru. Velmi efektivní je patyna, na Vánoce zase třeba stříbrný či zlatý sprej.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *