Vánoční rady a tipy na výzdobu domácnosti

Vánoce se kvapem blíží a pomalu začínáme zadělávat na perníčky a přemýšlíme, jaké letos zase upečeme cukroví a vánočku. Advent bude za chvilku a je třeba začít uklízet a zdobit. Současně se chceme všichni opět vyhnout prosincovému shonu a stresu. Můžeme začít s předstihem s nákupem dárků pro své blízké a vyhnout se tlačenicím v obchodech. Připravit si můžeme i vánoční výzdobu.

Zapojte fantazii

Je na každém z nás, zda vytáhne opět ze skříně tradiční vánoční dekorace a ozdoby, nebo se vydáme na nákup nových a neokoukaných vánočních dekorací. Pokud jste letos zvolili druhou variantu, jistě vás budou zajímat nové trendy ve vánoční výzdobě pro rok 2019. Každou sezónu se totiž určuje vždy nová barva nebo kombinace barev, materiál a způsob zdobení. Podívejme se, co letos letí.

Tip: Vánoční svátky rozzáří naše srdce i oči našich dětí

Ledové pohlazení

Vsaďte na zářivě bílou barvu, protkanou porcelánovým leskem, perletí a ledovými vzory, jako od dědy Mráze. Letos jsou to ozdoby, řetězy i věnce v bílé barvě se stříbrným dekorem, ledové krystalky, umělý sníh a všechny další sněhové a ledové dekorace. Bílou barvu lze kombinovat s jemnými odstíny zelené, pistáciové, mátové, ale i modré.

České skleněné ozdoby

Můžete si prohlédnout i kolekce českých skleněných ozdob GLASSOR. Kolekce Napříč hvězdnou oblohou zlaté a ledově modré barvy v lesku i matu. Kolekce Dotek elegance má severský minimalistický styl na sněhově bílém podkladu s porcelánovým vzhledem. Kolekce Zázrak přírody je plná přírodních motivů, v zemitých barvách s nádechem modrých tónů s měděnou. Náš typ? Nádherné baňky se jménem, které se hodí i jako dárek.

Inspirace: 13 tipů na vánoční výzdobu

Magická fialová

Pokud nechcete bílé Vánoce, může to být i fialová. Barva tajemství, magie a melancholie, ale i skromnosti, pokání a lásky k lidem. Trendy je v letošním roce světlá i tmavá fialová, a to i v uvedené kombinaci. Fialová barva je tradiční součástí adventního věnce, kdy by podle tradičních zvyklostí měly být 3 svíčky fialové, a poslední 1 svíčka by měla být růžová.

Zdobení vánočního stromku

Tento rok by měl být živý stromeček, smrk, jedle nebo borovice ozdoben nejen kulatými skleněnými ozdobami v barvách, o kterých byla řeč. Světelné řetězy mají být drobnější a bílé. Omotávejte jimi stromeček ve spirále od špičky dolů. Ostatní dekorace v celém bytě vždy barevně slaďte s vybranými ozdobami a nezapomeňte na bílou barvu připomínající sníh a led.

Návrat k přírodě

Výrazným trendem nadcházejících vánočních svátků jsou přírodní materiály, jako dekorace ze dřeva, kaštanů, ořechů, šišek, jehličí, kůry, lýka, slámy, mechu a dalších sušených plodů. Ruční výroba dekorací se velmi cení i letos. Najděte si na ně tedy trochu času a vyrobte si konečně svůj vlastní adventní věnec, věnec na dveře, svícen, ozdoby na stromeček, jmenovky, kroužky na ubrousky a další dekorace bytu i na štědrovečerní stůl.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *