Vánoční svátky rozzáří naše srdce i oči našich dětí

Vánoční svátky rozzáří naše srdce i oči našich dětí

O vánocích si velmi rádi zdobíme naše byty. Ať už se letos rozhodneme pro jakoukoliv vánoční výzdobu, všem je nám jasné, že to prostě bez ní na Vánoce opravdu nejde. Krásnou vánoční atmosféru si velmi rádi tvoříme sami s povznesenou náladou plnou napětí a očekávání, co nám zase letos Ježíšek nadělí pod vánoční stromeček. A když už jsme u Vánočního stromečku, na něj patří vánoční ozdoby a LED světelné řetězy. Odběr elektrické energie je zanedbatelný, svítivost vysoká a děti z nich budou nadšení.

Vánoční výzdoba

Vánoční výzdoba je pomyslnou třešničkou na dortu. A úsporné LED vánoční osvětlení si nemusíme dávat jen na stromeček. Hodí se do oken, na balkony, terasy i na celé domy. Nádherné zdobení venkovního prostoru i vaší zahrady dodá vánočním svátkům sváteční atmosféru. Když už máme na Vánoce málokdy venku sníh, musíme si to vynahradit a svoje příbytky si vyzdobit sami. Výzdobu můžeme samozřejmě nakoupit, zajímavé kousky si ale vytvoříme i za pár korun sami. O to bude naše výzdoba originálnější. Jde jen o to najít tu správnou inspiraci a té je kolem nás všude dost.

Vánoční osvětlení všude kolem nás

U příležitosti toho nejkrásnějšího ročního období, kterým jsou Vánoce, je míváme každoročně spojené s hromadou skvělého jídla a velkými nákupy dárků. Často však zapomínáme na jejich nejdůležitější význam. Vánoční svátky mají být plné míru, lásky a štěstí prožité v okruhu blízkých rodinných příslušníků a přátel, které máte nejraději. Krásná vánoční výzdoba bytu – inspirace a nápady předané do našich vánočních věnců, kytek ve váze a instalovaných světel nám pomohou navodit krásnou atmosféru. Každá světelná dekorace vysoce efektně zkrášlí váš dům i byt. Každá žárovička má svoji úlohu a vzbuzuje velkou radost. Výběr z různých světelných řešení je velký. Tu nejkrásnější vánoční náladu dokáže vytvořit jemné mihotání světýlek pomocí LED světelných řetězů.

 

 

Vánoční dekorace

Vánoční čas je plný shonu. Udělejte si mezi sháněním ideálních dárků pro vaše nejbližší na chvíli čas, na chvíli se zastavte a nasajte tu pravou pohádkovou atmosféru, bez které by to nebyly ty pravé a dokonalé Vánoce. Užijte si krásné vánoční svátky plné splněných tajných přání i šťastné vykročení do roku 2017. Také si to doma pořádně vyzdobte. Zkuste zvolit úsporné LED vánoční osvětlení a u při příležitosti jednoho z nejkrásnějších období celého roku si udělejte speciální vánoční výzdobu.

Vánoční osvětlení a ozdoby

Výhody moderního LED osvětlení jsou zcela zřejmé. Zejména je to maximální úspora oproti provedení vánočních řetězů s klasickými žárovičkami, neboť LEDky vydrží neskutečně dlouho, a to až 50 000 hodin. Navíc jsou bezpečné, protože nevyzařují žádné teplo a jsou prakticky nerozbitné. Je to až k nevíře, ale nevýhody tohoto osvětlení najdete opravdu velmi těžko. LED osvětlení se hodí dovnitř i ven. Využijte výhod LED řetězů a zkuste si letos vyzdobit třeba i svůj balkon, terasu, dům či zahradu. Spoustu inspirativních tipů na vánoční výzdobu uvidíte ve vánoční čas i všude kolem vás. LED světelné řetězy zdobí mnoho výloh obchodů i restaurací. Zastavte se v některé z kaváren nákupního centra a odpočiňte si při listování časopisem. Nasajte tu pravou vánoční atmosféru a užijte si nákupy s radostí, tentokrát bez stresu a v příjemném naladění.

Vánoční čas plný pohody

Nezapomeňte, že věnovat někomu dárek, znamená hlavně udělat jinému radost a darovat zejména emoce. Přejeme vám, aby letošní Vánoce byly opravdu ty nejkrásnější, zažili jste chvíle klidu a pocity štěstí co nejdelší dobu. A v novém roce ať vám vyjde všechno, co si ve skrytu duše přejete. Pěknou vánoční výzdoba bytu – inspirace a nápady předané do našich dekorací připravujte s láskou. Máme i pár tipů na vánoční dárky. Radost sobě i svým blízkým můžeme udělat kdykoli, nejen na vánoce. Zkuste ale letos upustit od tradičních ryze českých dárků, jako jsou ponožky, pyžama a bačkory. Začněte tvořit tradice vlastní a nové, protože třeba teplá deka, aromatická svíčka či lahodná káva potěší určitě mnohem víc.

 

 

Vánoční svátky a blikající světýlka

O Vánocích jsou blikající světýlka snad úplně všude a je to přesně to, co na vánočních svátcích opravdu milujeme. Vánoční svátky jsou neodmyslitelně spojeny se všemi těmi tradicemi a zvyklostmi, které se velmi často předávají z generace na generaci. Jsou součástí chvil, kdy se celá rodina konečně sejde a je pohromadě. Stráví svůj společný čas v duchu starých českých Vánoc, které mají tak obrovské kouzlo. Pojďte si připomenout nejen štědrovečerní zvyky, které si můžete určitě i sami vyzkoušet. Třeba pak za odměnu uvidíte i vytoužené zlaté prasátko. A určitě si dejte na vánoční stromeček LED světelné řetězy. Ty jsou totiž zcela typické pro vánoční čas.

Vánoční výzdoba

Než si připomeneme pár tradic, pořádně si své domovy vyzdobíme. Použijeme k tomu vánoční věnce, svícny, nazdobíme vázy. Krásná vánoční výzdoba bytu – inspirace a nápady předané do našich vánočních dekorací, doplní kouzlo Vánoc. Vánoční osvětlení se dělí na ty, které jsou vhodné pro venkovní, tedy vnější, ale i vnitřní, tedy interiérové použití. Vhodnost použití je určena přímo na produktech. Výrobky s označením IP20 jsou pro použití v suchých prostorách, a výrobky s IP44 je možné použít doma i v exteriéru. LED světelné řetězy jsou na Vánoce zcela nepostradatelné. Můžete si s nimi vyzdobit své byty, domy a jejich okolí. Vánoční světla i ozdoby doplní sváteční atmosféru.

Vánoce a tradice

V dávných dobách bylo třeba zvykem věšet stromek vzhůru nohama. Mimo jiné to bylo i kvůli následnému tvaru trojúhelníku, který takto evokoval svatou Trojici a symbolizoval křesťanskou víru. Dnes se to opět stává hitem zejména z racionálních důvodů. Stromek visící ze stropu, tentokrát už ne vzhůru nohama, totiž zabere méně místa a uchrání čokoládové ozdoby zejména před vašimi domácími mazlíčky. Když se na Štědrý den doopravdy postíte, s první vycházející hvězdou spatříte zlaté prasátko. Celodenní hladovku vám vynahradí bohatá štědrovečerní večeře, brzký příchod jara a hojnost v novém roce.

 

 

Vánoční svátky a tradice

Vánoční svátky jsou plné tradic. Dívky, slečny a ženy, by si neměly zapomenout na svátek Barbory utrhnout pár větviček zlatého deště, třešně nebo višně. Pokud vám totiž barborka rozkvete na Štědrý den, do roka se dozajista vdáte. Přáli byste si být konečně bohatí? Recept je naprosto jednoduchý a zaručeně funguje. Postačí si šupiny z kapra uschovat pod štědrovečerní talíř, anebo je pak po celý rok nosit v pro štěstí peněžence. U nás doma je v období adventu vánoční výzdoba bytu – inspirace je všude kolem nás víc než dost.

Než vyjde první hvězda

Vyzkoušet můžete i lití olova, které patří k dalším druhům vánočního věštění. Stačí si roztavený kov vlít do misky s vodou a rozluštit ten správný tvar, který je vytvořen. Čtverec vám přinese do budoucna harmonický život, květina přináší lásku, trojúhelník značí úspěšný byznys a hvězda nám přináší štěstí tam, kde si budete přát. Vaše příbytky může vyzdobit pryšec nádherný, známý také jako Vánoční hvězda, který má své kořeny až v Mexiku. Tam jej podle staré pověsti mladá dívka na Vánoce položila před kostelní oltář. A pak od 17. století tuto rostlinu Mexičané začlenili do svých vánočních oslav.

Než přijde štědrý den

Dárky na oslavu Nového roku si lidé dávají už od starověku. Tehdy asi neměli vánoční stromečky a úsporné LED vánoční osvětlení, ale radost z nich měli asi úplně stejnou. Obdarovávání dárky se postupně stalo symbolem přátelství a lásky k bližnímu. Stalo se součástí Vánočních svátků stejně jako LED světelné řetězy. V řadě domácností dominují LED světelné vánoční řetězy, jak vnitřní, tak i venkovní. Nabídka je opravdu skvostná, najdete světelné řetězy s 30 až 600 diodami, někdy i 20 m dlouhých a v různých barvách. K nejprodávanějším patří světelné řetězy 5 m, 20 m a 30 m a tato špičková technologie je k dostání včetně časových spínačů.

 

 

Od Vánoc až do Tří králů

Tradiční vánoční řetězy nahradily LED světelné řetězy, které se dostaly do všech domácností. Vánoční stromečky dříve zdobily především bramborové ozdoby, oříšky, jablíčka, různé figurky ze slámy, dřevěné ozdoby, ozdoby z vosku, šišky, háčkované vánoční ozdoby a také perníčky, které jsou oblíbené dodnes. Přehlídka perníkových betlémů je každým rokem úžasná. LED světelné vánoční řetězy dnes můžete mít venkovní i vnitřní, klidně s 30 i 600 diodami a třeba 20 m dlouhé v různých barvách. Špičková technologie včetně časových spínačů vám pomůže vytvořit báječnou vánoční atmosféru.

Vánoce i Nový rok

Období mezi Štědrým dnem a svátkem Tří králů dříve obcházeli koledníci sousedství a zpívali vánoční písně a koledy. A i když dříve velmi často za odměnu dostali nějakou výslužku, dělali to hlavně pro radost. První český vánoční stromek na sobě sice neměl úsporné LED vánoční osvětlení, ale klasické svíčky a postavil si jej na libeňském zámečku ředitel Stavovského divadla Jan Karel Leibich v roce 1812. No a dnes si bez něj Vánoce už nikdo z nás ani nedovedeme představit. Krásná vánoční výzdoba bytu – inspirace přenesená do výzdoby, dokonale zkrášluje náš domov.

Vánoční osvětlení, výzdoba i tradice

Aby vám jmelí přineslo štěstí, musíte jej od někoho dostat, protože štěstí se, jak víme, koupit přece nedá. Když se pod ním na Štědrý den políbíte se svým milým či s partnerem, zajistí vám to lásku na další rok dopředu a podle keltských pověr možná i potomka. Chcete, aby vás příští rok měli opravdu všichni rádi? Tak to si určitě namažte na Štědrý den tváře medem. Kromě lásky z širokého okolí získá vaše pleť velmi potřebnou vlhkost a zbavíte se akné. S první vyšlou hvězdou na obloze by se pak vždy měla zapálit svíčka a pak rodina může usednout ke štědrovečerní večeři. A dejte si pozor, kdo to neudělá, podle pověry se příštích Vánoc nedožije. Raději nechte rozsvícené i všechny žárovičky na světelných řetězech.

 

 

Vánoční světla, zvyky a tradice

Milujete tradice? Některé se dodržují na vánoce a některé i po nich. Do konce roku byste měly vrátit všechny půjčené a cizí věci. Než rodina zasedla k prostřenému štědrovečernímu stolu, bývalo zvykem stoupnout si jen bosou nohou na topůrko sekyry, a to proto, aby vás v novém roce nebolely nohy. K nádherně prostřené vánoční tabuli vám stačí úplně pár maličkostí. Jde o voňavé větvičky jehličí, rozkrojené jablíčko, svíčky, které dokážou vykouzlit působivou vánoční atmosféru i LED světelné řetězy na vánočním stromečku, v okně i na zahradě. Krása a elegance spočívá v jednoduchosti. A světlo dodává sváteční atmosféru zaručeně.

Vánoční prskavky

Pamatujete si, jak se vám rozzářily očka, když rodiče o Vánocích zapálili prskavky a vy jste byli malí? Za tu atmosféru stál určitě i propálený koberec a trochu toho vánočního kouře. Nemusíte se však dneska už bát. Současné prskavky totiž produkují velmi malé množství kouře a navíc vydrží hořet až 4 minuty. Dokonce jsou k dostání i prskavky tvarované a velmi dlouhé. Prskavky byly vždy symbolem vánočních, novoročních, slavnostních a nezapomenutelných dnů. Silvestr i Štědrý den je díky nim nezapomenutelný. Prskavky se dají využít nejen s nezadržitelně blížícími se Vánocemi, ale právě i na Silvestra.

Vánoční světelné řetězy

Děti se na Vánoce těší zpravidla kvůli vánočním dárkům pod stromečkem a dospělí soustředí svou pozornost na výzdobu interiéru, domu, zahrady a celého venkovního prostředí. LED hadice a světelné kabely jsou ideální, nadchne vás snadná a rychlá instalace. Použít můžete i úsporné LED vánoční osvětlení. Venkovní okolí se rozzáří pod světelnou záplavou světel a vaši sousedé vám poskytnou zasloužené uznání. Ceny LED hadic a světelných kabelů jsou příznivé, nabídka je velká, ale přesto neváhejte s objednávkou, zejména pokud rychle a včas chcete vyzdobit svůj byt, chatu i dům, ale i výlohy ve svém obchůdku, klubu, hotelu či okna na pracovišti. Taková vánoční výzdoba bytu – inspirace přenesená do svátečních dekorací, doplní slavnostní atmosféru.

 

 

Jak originálně vyzdobit vánoční tabuli

Vánoční stůl je jedno z nejdůležitějších nazdobených míst během Vánoc, a proto na něm nesmí opravdu nic chybět. Vánoční tabule totiž představuje výjimečné místo setkání velké rodiny u štědrovečerní večeře. Prověřený způsob zdobení vánoční tabule se po léta opakuje, a proto nebude na škodu podívat se na tradiční výzdobu pro změnu trochu jinak. K Vánocům neodmyslitelně patří červená, zelená, stříbrná nebo zlatá barva. Není však na škodu si tentokrát trochu zaexperimentovat a použít při zdobení štědrovečerní tabule třeba barvu fialovou, růžovou nebo tmavě modrou. Správně zvolené odstíny a sladěné vánoční dekorace pak nebudou působit kýčovitě. Na vánoce je klíčová vánoční výzdoba bytu – inspirace je na štěstí všude dost.

Vánoční výzdoba a světelné řetězy

Při vánoční výzdobě nezapomeňte na LED světelné řetězy a tradiční vánoční i zimní motivy. Použijte šišky, chvojí, jmelí nebo vánoční hvězdy. Na stole by vám také neměly chybět zapálené svíčky, vánočně zdobené ubrousky a slavnostní ubrus. Jak si co nejlépe vánočně vyzdobit byt, domek, chalupu či zahradu? Použijte úsporné LED vánoční osvětlení. Kouzlo Vánoc je se spoustou světýlek nádherné. Základní rada zní: Hlavně to nepřeplácejte. Méně totiž znamená více. Dokonalou inspirací pro vás je LED světelný vánoční řetěz. V současné době v řadě domácností dominují LED světelné vánoční řetězy, vnitřní i venkovní. Světelné řetězy mohou mít 30, ale i 600 diod. Mohou mít také 5m až 20 m dlouhý řetěz, čistě bílý nebo plný různých barev. Špičková technologie je nabízena včetně časových spínačů.

Venkovní i vnitřní LED světelný vánoční řetěz

Podzim nás dojímá barvami a ve vzduchu voní kouzlo Vánoc. Zima je za dveřmi a Vánoce nadosah. Pečeme první perníčky i vánoční cukroví a začínají vánoční nákupy, kde soustředíme svou pozornost i na kvalitní vánoční osvětlení a ozdoby. Vánoční řetězy pro venkovní i vnitřní použití nebo vánoční světelné hadice můžete dát na pěkný umělý či živý vánoční stromeček. Toužíme po mírumilovných svátcích, nikdo nechce hasit požáry, a proto se raději soustředíme na kvalitní světelné řetězy. Stačí se podívat na přívodní kabel 0,5 mm se 6 vlásky, kde hrozí nejen požár, ale i úraz elektrickým proudem. Nevhodné přepínací tlačítko, části řetězů, které se dají lehce přetrhnout, to vše bychom neměli nikdy dopustit. Kvalita na prvním místě, to je motto letošních nákupů světelných řetězů.

 

 

Kouzelné Vánoce

Jednou v roce, každým rokem na Vánoce začíná naše vánoční výzdoba bytu – inspirace je všude dost. Každý rok toužíme po kouzelných Vánocích. Víte však, jak si své kouzelné Vánoce letos vytvořit? Není žádnou výjimkou, že se naše malé děti Vánoc a dárků pod stromečkem nemohou dočkat již v době adventu. Zkuste jim ale předložit o Vánocích nejen dárky, ale i tradici. Už jen vánoční výzdoba plná světel jim dokáže navodit kouzelné Vánoce. Drobné investice se rozhodně vyplatí, zvláště pokud jde o LED světelné řetězy, neboť se vám náklady za pořízení LED vánočního řetězu brzy vrátí zpět. Ohromná úspora energie, kdy je spotřeba elektřiny u ledek velmi nízká, rozhodně stojí za to. Kupujte výrobky splňující požadované standardy a normy.

Vánoční výzdoba hlavně pro děti

Pokud vaše dítě již mírně odrostlo a okolí se jej snaží zbavit iluzí o existenci Ježíška, zkuste svému dítěti přečíst nějaké pěkné vánoční pohádky. Pokud chcete dodat svým Vánocům na atmosféře, budete potřebovat nějakou stylovou vánoční výzdobu a vánoční řetězy plné světel. Určitě máte doma nějaké tradiční dekorace a nové si můžete zase znovu dokoupit. Jste-li zastáncem radikálních změn, zkuste si pořídit vánoční řetězy pro venkovní i vnitřní použití nebo rovnou vánoční světelné hadice a k tomu i pěkný umělý vánoční stromeček. Pak můžete úsporné LED vánoční osvětlení dát klidně i na celý dům a zahradu.

Vánoční trendy

Víte, jaké jsou letos vánoční trendy a jakou vánoční výzdobu si můžete vyrobit sami? Zkuste si prohlédnout výlohy v obchodech. Vánoce nejsou jen o úklidu a chystání na Štědrý den. Kouzelné Vánoce představují sváteční atmosféru a ta se vytváří nejen shonem. Vánoční výzdoba je ale velmi důležitá. Vánoční světýlka a ozdoby k Vánocům neodmyslitelně patří. Vaši náladu vám podpoří i vánoční koledy, různé vánoční filmy a vánoční trhy, kam vyrazíte pro dárky. Žádné kouzelné Vánoce nemohou být bez světelných řetězů na oknech, vánočním stromečku, domě i zahradě. Pár kousků vánočního cukroví si upečte klidně až na poslední chvíli. V jednoduchosti je krása. Jednoduché vánoční cukroví si zvládnete přichystat i za jeden jediný den. Hlavně buďte v klidu a pohodě.

 

 

Jak vyzdobit byt či dům na Vánoce

Vánoce dělá vánoční výzdoba domu či bytu, světla a vánoční řetězy. Hodně světel dodává kouzelnou vánoční atmosféru, kterou nic nenahradí. Trh nabízí světelné řetězy, kabely i hadice, ale i rampouchy, světelné sítě i girlandy. Zdobení domu na Vánoce je velká událost. Chcete-li dlouho očekávané vánoční svátky mít bezstarostné, měli byste už dopředu přistoupit k výběru vánočních ozdob, pořídit si úsporné LED vánoční osvětlení a popřemýšlet o zdobení obytného prostoru. Elegantní a skvělé girlandy, rampouchy a lesklé vánoční koule či svíčky doplní nádherný pocit úžasu během adventu nebo Štědrého dne.

Své domovy zdobte vkusně a stylově

Ozdobte si letos svůj dům či byt a zvolte dekorace v souladu s vaším stylem. Vaše vánoční výzdoba bytu – inspirace je všude dost, začne u vánočního stromečku. Výzdoba by měla být velkolepá a originální, ale nikdy to nepřežeňte, ať to nepostrádá dobrý vkus. Držte se pravidla, že méně znamená více. Vysoce elegantně vypadá třeba vánoční stromeček nazdobený v jednom odstínu. Když jej doplníte o světýlka a zvolíte LED světelné řetězy, výsledek bude zcela dokonalý. Kromě tradičních ozdob, můžete použít perníčky, kolekce, sušené ovoce, kaštany a borové šišky.

Vánoční dekorace oken i zahrady

V adventním čase věnujte náležitou pozornost dekoraci oken, balkonu, domu i zahrady. Kouzelné samolepicí nebo vystřižené sněhové vločky, nastříkané vločky ze sněhu, malí andílci a světelné řetězy dodají slavnostní a elegantní vzhled. S akrylovými barvami, šablonami a nůžkami si můžete s dětmi vyrobit vlastní ozdoby, neboť fantazii se meze rozhodně nekladou. V nápadné výzdobě oken potěšíte sebe, své blízké i kolemjdoucí. Pokud letos sníh opět nenapadne, zkuste si zvolit umělý ve spreji. Vánoční osvětlení, jako jsou vánoční řetězy a světelné hadice pro venkovní i vnitřní použití si dejte na živý, ale i na pěkný umělý vánoční stromeček.

 

 

Výzdoba oken a vánoční truhlík

Do oken patří na Vánoce světýlka, ale třeba i vánoční truhlík. Různé větvičky chvojí, ale i se sušenými plody patří k přírodninám, které se vám při aranžování vánočních truhlíků mohou opravdu hodit.  Aranžování zimních truhlíků je otázkou vlastního vkusu, ale existují i univerzální rady, které používají profesionálové. Než se pustíte do zdobení oken nebo teras, čeká vás vánoční výzdoba bytu – inspirace je kolem nás víc než dost. Určitě nezapomeňte na světelné řetězy. Pak do oken můžete dát i vánoční truhlíky.

Vánoční truhlíky

Odolné rostliny, které přečkají zimu i venku jsou buxus, břečťan, jehličnany, vřes, netřesky, hebe i drobnokvěté bramboříky. Pak se vám budou hodit přírodní materiály, jako větvičky jehličnanů, cesmína, jmelí, tis, mahon, různé bobuloviny, šišky, kaštany a bukvice, sušený materiál, jako hortenzie nebo statice, jmelí, mech či vrbové proutí. Pak dojde na kombinování přírodních a umělých materiálů, jako jsou vánoční ozdoby, figurky a světelné řetězy. Odolné rostliny zasázejte do truhlíku na drenážní vrstvu, tedy keramzit či štěrk, asi 2 až 3 cm. Pak dejte 5 cm univerzálního substrátu, rostliny vyjmuté z květináčů a dosypeme zeminu. Truhlík pak musíte zalévat, stále zelené rostliny potřebují vláhu i v zimě a mráz vysušuje. V prudkých mrazech ale nezalévejte. Aby vánoční truhlík vypadal dobře, stačí na něj naaranžovat vánoční ozdoby. Využít můžete slaměné ozdoby i sušená jablíčka. Okna určitě doplňte o LED světelné řetězy.

Přírodní materiály a světla

Pokud používáte přírodní materiály, větvičky jehličnanů doplněné ozdobami můžeme zapíchat i do florexu. Zelený florex nebo oazis na živé květy nejprve nechte nasáknout vodou a ten šedý florex použijte na sušené květy. Vaše okna, balkon i zahradu doplňte o úsporné LED vánoční osvětlení. Bez světel to totiž na Vánoce není ono. Tato světla mají dlouhou životnost, jsou úsporná a nezahřívají se. Můžete se držet tradičních barev, jako je zelená, červená, stříbrná a zlatá. Moderní trendy ale povolují všechny možné barvy. Nádherná je karmínová nebo i tmavě modrá barva, nebo třeba odstín fialové.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *