Investiční zlato

Vyplatí se investovat do zlata, i když je jeho cena momentálně na maximu?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Analytici hovoří jasně

V posledních týdnech se všichni majitelé fyzického zlata radují – vydělali si totiž pěkný balík. Možná si říkáte, že nemá cenu investovat do něčeho, co je zrovna na historickém maximu. Opak je však pravdou. Světové zásoby tohoto kovu se stále rychleji tenčí, zatímco poptávka roste.

Přesně proto přední analytici tvrdí, že v následujících desítkách let poroste hodnota dané komodity ještě mnohem více.

Zlaté cihly jako investiční zlato

Porovnávejte ceny jednotlivých prodejců

Žádná česká mincovna zlato ve formě zlatých cihel ani slitků nevyrábí. Českým obchodníkům tak nezbývá nic jiného než si nechat drahý kov dovézt ze zahraničí (typicky ze Švýcarska). Tento fakt s sebou přináší poměrně podstatný problém – ceny zlata jsou u každého tuzemského prodejce úplně jiné. Naprosto totožný slitek vás tak vyjde klidně až o 10% levněji/dráž.

Pokud při každém nákupu utratíte o 10 % více, z hlediska například deseti let investování zbytečně vyhodíte desítky až stovky tisíc korun z okna. Žlutý kov se přece jen řadí mezi dlouhodobější formy zhodnocování, takže jej budete pravidelně přikupovat po dlouhou dobu. Z toho důvodu musíte porovnávat ceny jednotlivých obchodníků. Nakupujte výhodně! S pomocí internetu naštěstí velmi snadno porovnáte rozdílné nabídky a vždy zvolíte tu nejlepší.

Snad vám ani nemusíme říkat, že investiční zlato (investičné zlato) patří mezi nejkonzervativnější a nejoblíbenější investice vůbec. Rozhodně jej nakupujte pouze ve fyzické podobě. Zapomeňte na akcie zlatých firem, online „držení zlata“ a podobné modernější metody. Stará dobrá zásoba slitků v trezoru je zdaleka nejjistější.

Investiční zlato na maximu

Zdroj obrázků: zlatemince.cz.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *