Jak prostřít vánoční stůl – 11 tipů pro inspiraci

Štědrý den je možnost jak krásně nazdobit vánoční stůl na slavnostní večeři při štědrovečerní tabuli. Inspirujte se a prostřete stůl do oblíbených barev a nezapomeňte na svíčky i dekorace. Vytáhněte památeční servis po babičce a užijte si chvíle s rodinou.

1. Klasická červená a zelená

Oblíbenou barvou Vánoc je červená se zeleným chvojím. Prostřete stůl jednoduše a elegantně. Použijte i vánoční prostírání, červené svícny či svíčky, barevný porcelán či sklo a přírodní dekorace.

Inspirace: 13 tipů na vánoční výzdobu

Zdroj: hashook.com

2. Ve víru světel a luceren

Pokud máte rádi tradiční, přírodní zdobení, použijte slaměné ozdoby, oříšky a šišky. Přidal lze i jablíčka. Stůl doplňte svíčkami a vánoční lucerničkou.

Zdroj: deavita.net

3. Každému malé světýlko

Pokud chcete netradičně ozdobit váš stůl, zkuste dát do malých svícínku ke každému talíři malé svíčky. Můžete je dozdobit živými větvičkami nebo malými vánočními hvězdami.

Zdroj: weddingtipsforall.com

4. Nostalgie v modrém

Pokud máte v oblibě cibulový vzor a zdobí i vaše talíře, zvolte oblíbenou nostalgii v modrobílé barvě. Kombinujte modrou s bílou, doplňte klidně stříbrnou a kovové či skleněné ozdoby.

Zdroj: jeriko.us a veni-vidi-vici.cz

5. Stříbrná a zlatá

Slavnostní večeři podtrhne kombinace stříbrné a zlaté barvy. Nebojte se jejich kombinace. Dozdobte stůl skleněnými vázami, svícny a mísami, naplňte je stříbrnými a zlatými baňkami. Přidejte svíčky.

Zdroj: theessexbarn.com

6. Skleněné vázy

Místo svícnů a věnců můžete použít vysoké skleněné vázy. Na dno skleněných váz dejte pár zelených větviček chvojí či jmelí, přidejte dlouhý kroucenou vrbu, pedig či zdobený len a přidat i malé baňky.

Zdroj: livinterior.net

7. Červená a zlatá

Skvělá sváteční kombinace je červená a zlatá barva. Můžete použít i zlaté nádobí. Luxusní stolování doplňte větší svící a klidně doplňte zlaté andělíčky a vánoční sošky.

Zdroj: pinterest.com

8. Nostalgická bílá a šedá

Nostalgicky vypadá kombinace v bílé a šedé barvě. Přidat lze i stříbrnou. Doplňte živými větvičkami, kovovými a stříbrnými doplňky či baňkami.

Zdroj: pinterest.com

9. Plovoucí svíčky

Vánoční atmosféru umocní škála plovoucích svíček. Skleněnou dózu naplňte plovoucími svíčkami a položte doprostřed stolu. Pak můžete usednout ke krásně prostřené vánoční tabuli.

Zdroj: pinterest.com

10. Vánoce s nádechem moře

Pokud se vám v zimě stýská po moři, vezměte lucernu, trochu písku, mořských hvězdic a mušlí. Můžete je dát na stůl volně nebo ve skleněných dózách.

Zdroj: deavita.net

11. Přírodní vánoce s nádechem tradice

Pokud slavíte vánoce třeba na chalupě, použijte pouze chvojí a šičky. Pak už postačí jen lucerny s bílou svíčkou a štědrovečerní hodování může začít. Další inspirace hledejte v článku Vánoční výzdoba.

Zdroj: deavita.net

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *