Jak zařídit kuchyň s obývákem – Inspirace

Moderním trendem je spojení kuchyně s obývákem. Většinu času pak můžeme trávit společně. Abyste nemuseli vařit hned vedle sedačky a televizní obrazovky, je třeba promyslet, kam dáte sporák či troubu na pečení a jak tento prostor vizuálně oddělit.

Otevřený prostor je velmi trendy

Spojení kuchyněobývacím pokojem a jídelnou či jídelním koutem do jednoho otevřeného originálního prostoru je v posledních letech velkým trendem. Architekti a designéři tak reagují na současný životní styl a zrychlené tempo, jakým žijeme. Tento styl řešení není vhodný pro každého. Má spoustu kladů, ale i své zápory.

Výhody a nevýhody propojeného prostoru

Pro rodinné oslavy a večírky s přáteli, kdy je kuchyň spojená s obývákem velkou výhodou. Zaměřme se však i na každodenní rodinný život, kdy každý den strávíme v kuchyni i několik hodin přípravou jídla. Jak prakticky a vkusně prostor zařídit?

Obložené posuvné panely a prosklené dveře

Aby vás cinkot nádobí nerušil při televizi a hospodyně nebyla stále podrážděná díky neustálému pošťuchování potomků u televize, zkuste prostor mírně oddělit. Proto naplánujte otevřený prostor tak, aby kuchyň šla od obýváku oddělit posuvnými skleněnými dveřmi. Ty v případě potřeby zavřete, ale přitom stále můžete udržovat vizuální kontakt s ostatními v obýváku. Můžete také vizuálně nasimulovat rozdělení místností pomocí úzkého designového panelu, který se může dát i posunovat.

Příčka v podobě nábytku

Pokud si při vaření nechcete připadat ostře sledovaná jako na pódiu, zóny prakticky oddělte. Mezi kuchyň a obývací zónu dejte jídelní kout. V místnosti bez sloupů a zaoblení zkuste opticky částečně oddělit na jednotlivé zóny. Jednotlivé pomyslné zóny mírně vymezí praktická stěna. Do poliček přístupných z obou stran dejte hrníčky, misky i talíře, které budou po ruce a doplníte praktické zařízení kuchyně.

Využijte prostor

Pokud nechcete vařit vedle sedací soupravy, dejte sedačku do prostoru a otočte ji zadní stranou ke kuchyni. Tak vizuálně oddělíte kuchyňskou část od obývací. Prostor můžete oddělit i volně položeným kusovým kobercem, který vám perfektně poslouží pro vymezení jídelní zóny. Útulnost podpoří i vhodná barva v kuchyni.

Jak vybavit kuchyňský ostrůvek

Na kuchyňský ostrůvek varnou desku raději nedávejte. Aby kuchyň a obývák působily reprezentativně a zároveň útulně, musí zde být uklizeno. Často se jako předěl mezi zónami používá praktický středový ostrůvek. Díky němu získáte další pracovní plochu. K ostrůvku postavte barové stoličky a používejte ho na rychlé stolování. Když k němu napojíte jídelní stůl, plynule spojíte kuchyň s jídelní částí.

Umístění dřezu a varné desky

Pokud jde o propojený prostor, umístění varné desky a dřezu na nádobí zvolte jinam. Abyste si zde dali kávu, sklenku vína nebo něco k jídlu, nechte zde volný prostor. Ostrůvek je vidět i z obýváku, kde chcete relaxovat, nemusíte se přitom přece dívat na hrnce na plotně. Varnou desku a dřez dejte na kuchyňskou linku. Pokud vkusně doplníte zařízení obývacího pokoje, prostor bude vypadat nadčasově.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *