hnědá koupelna inspirace

Hnědá koupelna 10× jinak. Fotky a inspirace

Hnědá je opět v módě! Jak zařídit hnědou koupelnu? A s jakými dalšími barvami ji kombinovat? Přinášíme inspiraci na moderní i tradičněji laděná řešení.

Bílo-hnědá koupelna spojuje dvě oblíbené neutrální barvy, díky kterým z koupelny uděláte oázu klidu a pohody. Můžete na to jít hned několika způsoby. Tak například zvolit bílou jako hlavní barvu. A pro barvu doplňků zase barvu hnědou. Ideálně v podobě dřeva a dalších přírodních materiálů (juta, bambus atd.).

Hnědá podle psychologie barev do svého okolí vysílá uklidňující energii. Pokud se chcete v koupelně cítit příjemně, je to ta správná volba.

Může jít například o dřevěný rám zrcadla a další dřevěné doplňky. Pěkně vypadají i bambusové nebo jutové rohože. A když budete chtít interiér něčím osvěžit, vsaďte na zelenou v podobě pokojových rostlin.

Béžovo-hnědá koupelna je další oblíbenou kombinací. Světlejší barvu vyberte pro dlaždičky. Hnědou použijte jako barvu doplňků nebo obkladů do vany. Jako třetí barvu do trojice zvolte bílou. Sanitární keramika a drobné doplňky v bílé do takové místnosti perfektně zapadnou.

Interior of expensive and brown bathroom, horizontal

Béžovo-hnědá koupelna může mít i mírně tmavší stěny. Zajímavým prvkem na obrázku je podlaha. Imitace dřeva vypadá pěkně a vnese do interiéru přírodní prvek. Zároveň však není tak náchylná na vlhkost. Základem je však kvalitní provedení a materiály. Ani v této koupelně nechybí rostliny.

Vintage bathroom with modern bathtub and retro decor objects – 3d rendering

Zapojte více různých odstínů této barvy. A uvidíte, jak to bude vaší koupelně slušet! Tmavě hnědý, světlé dřevo, béžová, šedohnědá – fantazii se meze nekladou. Pohrajte si i s obklady a dlaždičkami. Na obrázku mají nejen různé barvy, ale dokonce i různé tvary! Vintage dekorace navíc dodá místnosti šmrnc.

Hnědá si dokonale rozumí nejen s bílou, ale také se zlatou. Doplňky ve zlaté barvě dodají místnosti punc luxusu. Pokud navíc zvolíte v této barvě i baterie, úchytky na šuplíky a další drobnosti, vykouzlíte koupelnu jako na zámku, kterou vám bude každý závidět. A co teprve pozlacená vana? Dá se koupit, nebo vyrobit.

Hnědá koupelna může být celá ze dřeva. Následující fotka je z interiéru na venkově, který je inspirovaný rustikálním stylem. Pokud byste si rádi udělali něco podobného například u sebe na chatě, pusťte se do toho. Nezapomeňte však na kvalitní osvětlení, aby tmavší interiér nevypadal příliš stísněně.

Následující tmavě hnědá koupelna je pojatá v moderním stylu. Hnědý nábytek je zde téměř černý. Zbytek interiéru je však pojatý do světlejších barev. Společně vytváří zajímavý balanc. Místnost působí světlým a vzdušným dojmem, i když jsou tu tmavé prvky.  

Jaké další barvy se k hnědé dobře hodí? Čím vaši hnědou koupelnu vylepšit? Vyzkoušejte světle tyrkysovou nebo nějakou jinou pastelovou barvu, například růžovou. Pastelové barvy jdou totiž s neutrální hnědou a bílou krásně dohromady.

Další dobrou volbou jsou různé odstíny žluté. Ta vaši koupelnu krásně prozáří a přinese do ní dobrou náladu. To se může hodit zejména v malých koupelnách a místnostech, které nemají žádné přirozené světlo.

Kromě klasické hnědé můžete vsadit i na hnědou s červenými podtóny. Na obrázku jsou stěny obložené obklady do barvy mahagonu. Zbytek interiéru je světlý, převažuje bílá. Bílé oblázky jsou zajímavým prvkem.

Nejčastější dotazy

Jaké odstíny hnědé jsou teď trendy?

Pro svou koupelnu můžete zvolit světle nebo tmavě hnědou. Další zajímavou variantu představuje hnědá s červenými podtóny.

S jakými dalšími barvami hnědou kombinovat?

Do koupelny se hodí zejména hnědá v kombinaci s bílou. Bílá nepohlcuje světlo a místnost opticky zvětší. Dohromady tvoří moderní a elegantní duo. Mezi další barvy, které můžete zapojit, patří pastely, žlutá, zelená nebo červená.

Autor příspěvku: Anna Macurová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *