Modrá koupelna: 10 nápadů i s fotkami

Modrá barva uklidňuje mysl i tělo, což z ní dělá ideální volbu pro koupelnu. Vytvořte si vlastní oázu klidu, kde budete moct po dlouhém dni nerušeně relaxovat. Přinášíme 10 tipů, jak na to.

Chcete-li si vyzdobit koupelnu modrými obklady a dřevěným nábytkem, je třeba zvážit několik věcí, které vytvoří ucelený a stylový vzhled. Nejprve zvolte odstín modré, který doplňuje tón dřeva. Světlejší odstíny modré se budou dobře kombinovat s teplými tóny dřeva, zatímco tmavší odstíny budou vypadat skvěle s chladnějším, tmavším dřevem.

Modrá je univerzální. Dá se nejen použít v různých odstínech, ale i kombinovat s dalšími barvami. Jemná pastelová modř vykouzlí klidnou a lázeňskou atmosféru, zatímco hlubší námořnická modř zase dodá nádech sofistikovanosti a elegance.

Tato barva se také spojuje s čistotou a hygienou, i proto je pro koupelny tak oblíbená. Vytvoříte s ní pocit čistoty a pořádku, což je pro místnost, kam se chodíme osvěžit a omladit, zásadní.

Dále zvažte velikost a tvar dlaždic. Modré obklady do koupelny jsou šik, ale musí se to s nimi umět. Malé mozaikové dlaždice vytvoří tradičnější vzhled, zatímco větší dlaždice budou působit moderněji.

Další možností je použít vzorované dlaždice nebo dlaždice se strukturou pro zajímavější dojem. Inspirujte se Portugalskem nebo orientem. Pokud nemůžete vysněné dlaždice sehnat, vsaďte na dekorativní samolepky na kachličky.

Kromě modré a dřeva můžete zapojit také odstíny bílé. Modro-bílá koupelna má příjemnou atmosféru. Navíc, bílá sanitární keramika je sázkou na jistotu. Interiér díky ní vypadá vždy upraveně a čistě.

Čím dál tím populárnější jsou však i černé vany, umyvadla či toalety. Kombinace modrá-černá-šedá je ideální volbou pro koupelnu v moderním stylu. Bílé stěny se postarají o to, že prostor působí vzdušně a světle ­– super varianta zejména pro malé koupelny. Nezapomeňte na výrazná zrcadla či podsvícení umyvadlových skříněk.  

Pro estetický soulad vyberte si doplňky a dekorace v modré. Mýdla, ručníky, rohožky. Nezapomeňte přidat svěží zeleň. Každé koupelně sluší dotek přírody.

Modrá může mít různé odstíny. Bleděmodrá a tyrkysová jdou krásně dohromady zejména se světlým dřevem. V kombinaci s mramorovou podlahou a obklady vykouzlíte koupelnu podle posledních trendů.

Mezi trendy odstíny patří také tyrkys či mentolová. Mimochodem, tyto dvě barvy jsou perfektní jako zpestření pro hnědou koupelnu. Na obrázku dole je použitá kulatá vana. Společně s kulatými umyvadly tvoří zajímavý protiklad k hranatému nábytku a zrcadlům.

K modré se hodí i další barvy kromě bílé. Například růžová.

Když zařizujete růžovou a modrou koupelnu, vyvažte odvážné barvy neutrálními prvky a přírodními materiály (kámen, dřevo). Rozhodněte se, která barva bude dominantí a která jen dekorační/doplňková. Doporučujeme přidat také nějaké kovové prvky jako zlato nebo stříbro. Například v podobě baterií a dekorativních předmětů jako jsou vázy či svícny.

Další zajímavou kombinací je světle modrá s bílou sanitární keramikou, černým nábytkem a akcenty lehce do červena. Modrá a červená společně tvoří kombinaci, která je odvážná, ale i příjemně útulná. Jestli se chcete vydat touto cestou, doporučujeme zakomponovat tóny červené i na obkladech. Pokud máte například modré stěny, přidejte červené doplňky, jako jsou ručníky nebo koberec. A naopak, když máte červené stěny, přidejte modré akcenty, například sprchový závěs nebo dávkovač na mýdlo.   

Nejčastější dotazy

Proč je modrá barva vhodná pro koupelny?

Modrá barva uklidňuje mysl i tělo a má spojitost s čistotou a hygienou, což ji dělá ideální volbou pro koupelny. Vytváří pocit klidu a pořádku, což je důležité pro místnost, kde se chodíme osvěžit a omladit.

Jakým způsobem lze kombinovat modrou barvu s dalšími prvky?

Modrou barvu lze kombinovat s teplými tóny dřeva, bílou sanitární keramikou a s dalšími barvami, jako jsou například černá a šedá. Lze také použít vzorované nebo dlaždice se strukturou pro zajímavější dojem.

Jaké trendy modré odstíny zvolit?

Bleděmodrou, tyrkysovou či mentolovou. Pokud chcete něco tmavího, zkuste petrolejovou nebo námořnickou modř. 

Autor příspěvku: Anna Macurová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *