Nafukovací vířivka do bytu – Ano nebo Ne?

Pokud netrváte na ohromné vaně s protiproudy, můžete si pořídit malou nafukovací vířivku do koupelny nebo na balkon. Vířivku tak dnes může mít doma každý.

Vířivá vana už dávno není výsadou venkovních teras, zahrad a luxusních domů. Vířivka může mít rozměry klasické vany a disponovat efektivními technologiemi. Korpus nafukovací vířivky tvoří pevná nafukovací konstrukce z odolného PVC se vzduchovými komorami a soustavou trysek. Tvar je kruhový i čtverhranný. Můžete využívat vodní i perličkovou masáž a ohřívání vody nastavit až na 40 °C. Cirkulaci vody zajišťuje kartušová filtrace a efektivní udržení teploty vody zajistí termokryt.

Vířivky do bytu

Vířivé vany určené do bytu musí mít několik specifik. Plošné zatížení by nemělo přesáhnout 500 kg/m². Vyšší už určitě konzultujete s odborníkem. Rozměry by měly být kompaktní. Vířivá vana v délce 2 metry a široká do 1,5 metru poskytne dostatečný komfort pro 2 až 3 uživatele.

Kde umístit vířivku

Vířivku můžeme dát na balkon nebo lodžii i střešní terasu. Vířivé vaně povětrnostní podmínky nevadí a celoroční provoz je zajištěn i během naší zimy. Pokud budete na vířivou vanu myslet při rekonstrukci bytového jádra, můžete ji zakomponovat do koupelny. Dá se dát i do haly nebo některého z pokojů. Vířivka nepotřebuje stálý přívod vody a vystačí si s napájením z 220V zásuvky.

Na co myslet při instalaci vířivky

Hydrodistribuční soustava musí být vybavena systémem stavítek, která v případě poruchy umožní odpojit konkrétní část vany a tím zabránit nehodě. Pokud je to možné, je dobré vybavit podlahu výpustí s propustností alespoň 75 litrů za minutu. Je třeba zachovat přístup ke všem stranám vířivé vany, nebo alespoň umožnit její odtažení 70 centimetrů od stěny.

Co nabídne nafukovací vířivka

V kompaktních rozměrech vířivky by mělo být minimálně jedno lehátko pro celkovou masáž všech vašich svalových skupin na těle. Určitě sledujte i vybavenost jednotlivých masážních pozic. Všechny pozice by měly být osazeny dostatečným počtem trysek. Doporučujeme trysky s autorotačním systémem, které dokáží vyvinout dostatečný proud i u malých typů vířivek. Dbejte na vybavení kvalitními technologiemi pro 100% spolehlivost a eliminaci rizika úniku vody.

Jak vybírat vířivku

Nevybírejte jen podle nejnižší ceny a chtějte kvalitu. Levná vana zřejmě na něčem musí ušetřit. Pokud se nejedná o výprodej posledního kusu nebo akci, mějte se na pozoru. Ujasněte si, jak často a kolik lidí bude vířivou vanu používat a na jaké má sloužit zdravotní problémy. Dobrý prodejce vám podle toho dokáže vybrat vhodný model na míru. Zjistěte si určitě náklady na provoz.

Pečlivě měřte a sledujte konstrukci

Raději si vyfoťte prostor, kam bude vířivka instalována. Technici vyhodnotí vhodnost prostoru a navrhnou nutné úpravy. Vizualizace uvažovaného řešení vám dá představu, jak bude nainstalovaná vířivka vypadat. U konstrukce vany sledujte, zda je opravdu bezpečná. Vana musí být vybavena samonosnou ocelovou konstrukcí, dále izolací vnitřního prostoru a kvalitním samočisticím materiálem skořepiny s antibakteriálním účinkem. Obložení vany by mělo mít dobré izolační vlastnosti.

Kvalita a certifikace

Ověřte si, zda vybavení vířivky včetně vnitřních technologií od daných výrobců splňuje certifikace. Zkontrolujte funkci řídicí jednotky a řídicího panelu. Nechte si od prodejce ukázat funkčnost a možné alternativy. Vyberte si z portfolia materiálů a barev a nechte si předvést modely na živo. Ověřte si realizované reference. Zjistěte si, zda lze zajistit rychlou dostupnost servisu po celé České republice s garancí odstranění problému do 48 hodin, zda vám vířivku dopraví domů a za kolik korun.

Na kolik vyjde provoz

To samozřejmě záleží na objemu vodu, umístění vířivky, kvalitě izolační podložky, termokrytu a intenzitě využívání vířivky. Provoz nafukovací vířivky o objemu do 700 litrů vody vás při pravidelné měsíční relaxaci vyjde na 500 až 700 korun. U větších vířivek využívaných i na podzim i 2 000 korun. Cenově se nafukovací vířivky pohybují od 10 000 do 30 000 korun.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *