jak čistit koženou sedačku

Jak vyčistit koženou sedačku?

Kožené sedačky se léta těší velké oblibě lidí jako symbol pohodlí a luxusu. Jak se o ně ale starat a udržovat je ví málokdo. Rovněž mnohým majitelům této krásky uniká, že každý druh kůže vyžaduje diametrálně odlišný přístup.

Kůže by se měla čistit dvakrát do roka. Nejen kvůli hygieně, ale také kvůli zachování dlouhé životnosti kůže. Je prakticky jedno, jak často ji používáte, protože jako organický materiál potřebuje kůže umělou podporu. 

Vedle ošetření kůže proti ztrátě barvy nebo pružnosti všechny druhy kůže vyžadují impregnaci. Je tomu tak právě proto, aby nebylo sedačku nutné tak často urputně čistit a ochráníte ji tak i proti nenávratnosti polití a dalšího vlivu.

Hladká pigmentovaná kůže

  • Jemným kartáčkem nebo utěrkou z mikrovlákna odstraňte z povrchu drobky a částečky prachu. Můžete ji také opatrně vysát. Větší nečistoty můžete lehce otřít hadříkem s trochou přírodního mýdla.
  • Jinou utěrkou z mikrovlákna (nebo aplikátorem) naneste čistící prostředek. Vetřete přípravek i do záhybů. Vhodné je čištění suchou pěnou.
  • Po několika minutách působení setřete přípravek i s nečistotami z povrchu.
  • Naimpregnujte látku speciálním prostředkem a nechte impregnaci zaschnout.
kožená sedací souprava

Broušená kůže

  • Připravte sedačku z broušené kůže k čištění lehkým oprášením nebo vysavačem.
  • K čištění použijte speciální gumu na čištění semiše. Broušená kůže se čistí zásadně nasucho. Vhodné je také použití gumového kartáčku. Očistěte všechny skvrny a nečistoty.
  • Aplikujte přípravek ochrany proti vysušení a vyblednutím podle návodu daného typu.
  • Aplikujte impregnaci, která je u semiše obvzláště důležitá, protože tekutina může semiš zničit.
broušená kůže

Tipy pro efektivní čištění

Nepoužívejte vazelínu, indulonu a jiné prostředky, které nejsou určeny k ošetření kůže. Soustřeďte se primárně na skutečně špinavá místa a skvrny. Části bez většího znečištění není nutné drhnout tak důsledně. V celém procesu jednejte s rozvahou a opatrností, ať neodborným zásahem nezničíte svou milovanou luxusní koženou sedačku.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *