Modrá ložnice

Modrá je dobrá. Jak sladit ložnici do modré barvy?

Modrá barva symbolizuje klid, harmonii a důvěru. Ozdobte s ní ložní prádlo, zdi nebo dekorace. Vždy ji ale kombinujte s další barvou, například bílou nebo oranžovou. 

Význam modré barvy

Modrá je symbolem nekonečna, absolutna a harmonie. Představuje ochranu, důvěru, moudrost, zdraví a štěstí. Odstíny modré jsou inspirující, pomáhají nám při určování priorit, plnění cílů a přání. Tato barva uklidňuje, prohlubuje soustředění, zlepšuje komunikaci a uklidňuje duši. Vyzařuje klid, tiší hádky a negativní emoce. Modrá je prostě ideální barva pro kvalitní a klidný spánek, souhlasíte? 

Modré povlečení 

Modré povlečení vypadá krásně samostatně i v kombinaci s jinou barvou. Modré sluší například bílá, stříbrná, zelená nebo oranžová. Povlékněte deky do bílo modré kostky a budete se cítit jako na horské chalupě. Naopak zlaté nebo stříbrné dekorace dodají látce punc luxusu a výjimečnosti. Nechcete to s modrou přehánět? Zvolte povlečení v neutrálních barvách a odstíny modré přidejte jen v jemných detailech. 

Modré prostěradlo

Pokud máte čistě modré povlečení, oživte postel barevnějším prostěradlem. Krásně bude vypadat například sytě oranžové. Samozřejmě nic nezkazíte klasickou bílou. Ta se hodí ke všemu. Nebo obraťte barvy. Bílé deky a modré prostěradlo jsou originální kombinací. Modrá se bude vyjímat i v kombinaci s šedou, žlutou nebo fuchsiovou. 

Styl ložnice

Není modrá jako modrá. Jak už jsme zmínili, modro bílé kostky působí skvěle v ložnici ve stylu horské chaty. Vybavte si pokoj masivním dřevěným nábytkem, přidejte čerstvé luční květy a na noční stolek odložte hrnek s horkým kakaem. Naopak tmavě modrá v kombinaci se zlatou a stříbrnou se bude skvěle vyjímat v moderním pokoji. Přidejte do ložnice lesklou bílou komodu, lilie a do oken pověste těžké závěsy. 

Ostatní barvy v místnosti 

Místnosti by měla dominovat jedna hlavní barva doplněná o dva až tři další odstíny. Tmavé a agresivní tóny v ložnici vynechte. Mají rušivé efekty a mohou negativně ovlivnit váš spánek. Dbejte také na to, aby celý prostor nebyl příliš monotónní. Pokud je ve vašem interiéru dominantní modrá, nechte stěny čistě bílé. Příjemně působí také kombinace s béžovou, popřípadě vymalujte jednou stěnu kontrastní barvou.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *