Jak vyrobit draka, který zaručeně poletí?

Podzim je ten správný čas na pouštění draků. Vyrobte si s námi vlastního draka. Je to poměrně jednoduché a nebudete potřebovat ani dílnu s kupou nářadí.

Co budete potřebovat k výrobě draka:

  • 2 dřevěné laťky, zakoupíte ve vybraných papírnictvích, v modelářství nebo zahradnictví
  • hedvábný papír, raději 2 archy, kdybyste ten první protrhli
  • krepový papír, 1 role nebo více různobarevných
  • provázek režný nebo speciální přímo pro výrobu draků, který zakoupíte v papírnictví
  • klacík nebo cívku jako držadlo na namotání provázku
  • lepidlo, jako spojovací materiál
  • tužku a pastelky
  • nůžky
  • pravítko, trojúhelník nebo úhloměr
Jak vyrobit draka

Jak na kostru draka

Připravte si dvě laťky, z nichž si nejprve jednu zkrátíte zhruba na 2/3 délky první laťky. Pak si laťky položte na sebe do tvaru kříže. Spoj by měl být umístěn přesně v polovině kratší laťky a ve 2/3 delší laťky. Zkontrolujte si následně pravý úhel pomocí pravítka a pak si laťky svažte provázkem. Základní kostru draka následně po celém obvodu obvažte provázkem.

Tip: Dekorace do bytu – 7 tipů jak si to doma udělat pěkné

Jak na instalaci hedvábného papíru

Kostru draka položte na hedvábný papír a obvod si podél provázku obkreslete. Na všech stranách si navíc přidejte ještě 3 cm, abyste tak získali okraje, které přehnete přes provázky. Pak draka vystřihněte, okraje přehněte a nakonec je přilepte pomocí lepidla. Odstřihněte špičky papíru, které by vám při překládání papíru překážely.

Jak ozdobit draka

Na ocas draka lze vyrobit ozdoby podle fantazie. Dračí ocas vytvoříte z provázku, na který následně  upevníte v rovnoměrném rozestupu několik mašliček vyrobených z krepového papíru. Tělo draka pak můžete na hedvábný papír namalovat a pomalovat podle libosti. Jen dejte pozor, abyste jej neprotrhli. Někdy je lepší papír pomalovat ještě před jeho lepením na kostru.

Pouštění draka

Nakonec už jen musíte připevnit provázek, abyste mohli draka vypustit do oblak. Připravte si nejprve jeden kratší provázek, který upevníte k oběma koncům kratší laťky z rubu. Pak si připravte jeden delší provázek, který upevníte stejným způsobem k delší laťce. Jednou rukou chyťte oba obrázky současně a najděte bod, ve kterém se kříží. V daném bodě provázky spojte pomocí dalšího dlouhého provázku namotaného na dřívku nebo na cívce. Pak už se můžete kochat, jak vám poletí.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *