halloween

Dekorace na Halloween – Tipy a inspirace

Zkuste se inspirovat našimi nápady na Halloweenské dekorace. Halloween je zábavný irský svátek, který se stává stále populárnějším i u nás. Podívejte se, jak se ponořit do podzimních a strašidelných motivů a vytvořit si skvělou výzdobu.

Podzimu vévodí teplé barvy. A právě oranžová barva dýní nesmí nikdy chybět. Jde o nejtypičtější dekoraci. U nás se už dlabaly dýně během Dušiček a svátek Halloween, který je typický spíše pro anglicky mluvící země, k nim skvěle zapadá.

Halloweenské stolování

Můžete si nakoupit kelímky, talířky a další jednorázové nádobí s halloweenskou tematikou a se strašidelnými potisky a užít si třeba slavnostně vyzdobenou tabuli při společném jídle s rodinou a přáteli. Můžete je však použít také jako skvělou inspiraci a výzdobu si vyrobit společně s dětmi. Strašidelné dekorace děti pobaví.

Halloween

Vydlabejte si dýně

Dýně na podzim nakoupíte v každém obchodě i na trhu. Oranžové dýně můžete vyřezat a dát jim různé tváře. Dovnitř pak stačí umístit svíčku a výzdoba je na světe. Vydlabané dýně s vyřezaným obličejem a se zapálenou svíčkou uvnitř jsou úžasným doplňkem tohoto svátku. Večer vypadají vydlabané dýňové obličeje rozsvícené svíčkami opravdu kouzelně.

Čarodějnice a strašidla

Dalšími oblíbenými motivy halloweenského svátku jsou čarodějnice, strašidla, duchové, netopýři, sovy, černé kočky a také pavouci. Pokud je doma nesnesete ani namalované, použijte jen pavučiny. Tyto zvířata a nadpřirozené bytosti symbolizují magii a působí tak trochu strašidelným dojmem.

Halloween

Ozdobte stěny a okna

Na stěny si dejte dekorační samolepky s motivy čarodějnic a pavučin, které po skončení svátku jednoduše zase sloupnete. Pokud už máte na zápraží vydlabané dýně, vyzdobte dekoracemi také okna a balkony. Můžete si vyrobit různé truhlíky, závěsy do oken a girlandy se strašidelnými motivy a použít můžete i světelné řetězy.

Napečte stylové cukroví

Podobně jako pečete na Vánoce vánoční cukroví, můžete si nazdobit sladkosti, cukroví, perníčky a muffiny motivy v halloweenském strašidelném duchu. Vytvořte si třeba krvavá jablíčka, která polijete malinovou omáčkou a nabarvíte potravinářským barvivem. Hlavní chod mohou tvořit mozečky z květáku a chybět by neměla ani klasická dýňová polévka. Na stůl si dejte černý ubrus a můžete ho zkombinovat i s oranžovou. Zapojit můžete i pestrou paletu teplých podzimních barev, jako je hnědá, žlutá, okrová, khaki, zelená nebo červená.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *