Podzimní dekorace na stůl – tipy a inspirace

Právě hledáte nějakou inspiraci pro podzimní dekorace? Pokud patříte k těm, co si rádi zdobí svůj domov podle ročního období, zkuste si s námi oživit svůj interiér. 

Krásné svícny z dýní

Zkuste si vyřezávání vydlabaných dýní a vyrobte si z nich podzimní svícny. Můžete vyřezat různé obličeje, domečky, krajiny nebo jen pravidelné otvory. Pak stačí dovnitř vložit svíčky, které mohou být i aromatické, třeba s podzimními vůněmi.  

Vázy se sušenými plody, trávou a květy

Nádherné aranžmá vytvoříte i ze sušených travin, listí, bobulí a květů podzimu. Doplňte větvičky kroucené vrby, jeřabiny, šípky nebo větvičky maliníku. Nádherně vypadají také makovice nebo březové větvičky.

Ozdoby z obilí

K výzdobě použijte jakékoliv zralé klasy obilí, třeba pšenici, ječmen i žito. Zkuste je naaranžovat do vázy a dozdobit dalšími přírodninami. K podzimní tématice se skvěle hodí i obilné věnce nebo kulaté ošatky, tácy či talíře s vyskládanými přírodninami. 

Vlastnoručně vyrobené lucerny

Vyrobte si vlastní lucernu. Vystříhejte si šablonu z tvrdého papíru a pomocí jakékoliv barvy ve spreji nebo umělého sněhu ve spreji nastříkejte motiv na zavařovací sklenici a vložte do ní svíčku.

Podzimní svícny

Pro podzimní dekorace stačí na svícny připevnit větvičky, kaštany, lýko, mech, kaštany, bukvice, žaludy, jeřabiny, šípky či stuhy v podzimních barvách.

Girlandy z listů

Nad stůl, do okna nebo kolem dlouhých stolů můžete vytvořit podzimní dekorace. Na přírodní provázek připevněte nasušené barevné listy třeba z javoru, buku, dubu či olše. Výzdobu snadno sladíte s výzdobou v oknech, na stole či na dveřích

Podzimní věnce na stůl

Přes stůl dejte na klasický ubrus ještě obdélníkový běhoun a do jeho středu umístěte vlastnoručně vyrobený věnec z různých přírodnin. Může to být třeba věnec z listí, mechu i věnec z kaštanů. Barvu ubrusu slaďte s odstíny ozdob vašeho věnce a vytvoříte decentní výzdobu.  

Skleněné vázy a koule s přírodninami

Nádherně vypadají i skleněné vázy a vázy ve tvaru koule, do kterých vložíte různé přírodniny podle vašeho vkusu a interiéru. Doporučujeme například barevnou dýni jako dominantu a kolem dát zelené, oranžové, hnědé a béžové přírodní doplňky. Vázu můžete převázat lýkem, režným provázkem či stuhou v přírodní barvě.

Podzimní ovoce a plody

K podzimu neodmyslitelně patří zralé plody z našich ovocných stromů. Z jablek, hrušek a ořechů vytvoříte nádherné ovocné mísy a jiné dekorace. Můžete přidat i malé dýně a barevné listí. Zkuste použít podlouhlý talíř, ošatku či tác.

Aranžmá do floristické hmoty v podzimních barvách

Podzimní dekoraci snadno vytvoříte i do aranžovací hmoty. Do zelené můžete přidat vodu a použít i živé podzimní květiny. Do šedé, která je pevnější, můžete dávat sušené přírodniny. Vytvořit můžete pestrobarevné kombinace, anebo vytvořit aranžmá v neutrální barvě. Pomocí sprejů si můžete přestříkat plody, šišky, oříšky, traviny, přírodniny i látky do jedné barvy a sladit je k vašemu interiéru.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *