Podzimní dekorace do vázy snadno a rychle

Podzimní květinová aranžmá do vázy můžete vyrobit ze živých i sušených květů. Dají se použít i květy umělé. Aranžmá můžete oživit plody a větvičkami. Aby dekorace vynikly, naaranžujte je do zajímavých váz. Můžete je přizpůsobit interiérovému stylu.  Můžete zužitkovat i nepotřebné obaly různých tvarů.

Aranžovací vázičky na ikebanu

Tyhle aranžovací vázičky na ikebanu mají dělené otvory, vypadají velmi krásně a navíc se do nich dobře aranžuje. Příprava aranžmá nevyžaduje žádné velké floristické nadání. Prostě jen vsunete květy a přírodniny do jednotlivých otvorů. Můžete použít své oblíbené podzimní květy, jako jsou jiřiny, astry, cínie, vřesy či rozchodníky, ale i bodláky, traviny, větvičky s šípky a jeřabinami, nebo třeba větvičky kroucené vrby či břízy.

Nádoby omotané jutou

Pokud patříte mezi milovníky přírodního designu, jako základ můžete použít třeba zavařovací sklenici, skleněnou láhev od vína či destilátu nebo jakoukoliv jinou nádobu. Omotejte ji pytlovinou, režným provázkem nebo širokou jutovou stuhou. Stuhu můžete jen zavázat, přilepit tavnou pistolí nebo lepidlem, aby na nádobě držela. Případně ji můžete zafixovat režným provázkem nebo lýkem. Pak už stačí vázu naaranžovat.

Netradiční betonový dekor

Velmi hezky vypadají hliněné vázy nebo velmi žádaný betonový dekor. Vázu si můžete i vlastnoručně vyrobit z hobby betonu. Naaranžovaná váza bude vypadat velmi vkusně a zapadne do každého stylu interiéru. Krásně v ní vynikne podzimní aranžmá z větviček kroucené vrby i břízy, barevného listí, šípků i jeřabin, anebo větvičky cesmíny či eukalyptu.

Nestárnoucí keramika

Nádherně vypadají i klasické keramické vázy, které mohou být přírodní, bílé, hnědé nebo v jakékoliv jiné barvě. Tvar i design jen musí zapadnout do stylu vašeho interiéru. Pak už stačí využít jakékoliv přírodniny, vsadit můžete i na umělé dekorace, které dnes seženete ve velmi zdařilém provedení, které je často k nerozeznání od živých či sušených květů, větviček, travin, plodů a rostlin.

Plechové konve a smaltované nádoby

Velice krásně vypadají i plechové konvičky a smaltované vázy či nádoby. Jednoduchá podzimní dekorace na stůl pak vznikne i díky jedné větvičce se zelenými lístky a červenými plody šípků, cesmíny či jeřabin. Méně někdy znamená více. Na tác, do misky či do proutěné ošatky můžete dát malé oranžové dýně i červená jablíčka jako další podzimní dekorace na stůl.

Luxusní design

Pokud máte rádi luxusní dekorace a nepotrpíte si na tradiční, přírodní nebo minimalistický design, můžete si jakoukoliv jednoduchou vázu dozdobit krajkou zlatou stuhou, nebo na ni namalovat zlaté pruhy barvou. Pokud se vám zlatá do interiéru nehodí, můžete zkusit stříbrnou nebo třeba měděnou. Aby vám aranžmá dobře drželo tvar, můžete vázy vyplnit aranžovací hmotou.

 

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *