Podzimní dekorace do bytu – Tipy na výzdobu

Podzim má svoje kouzlo. Nádherných barvy v přírodě, sladké plody, nejrůznější svátky, příjemné večery se svařeným vínem, babí léto i tančící kapky deště na okenním parapetu. Podzim přináší všechny krásy, které si můžete přenést i domů. Vytvořte si zajímavé podzimní dekorace.

Zvolte barvy, jako je žlutá, okrová, oranžová, odstíny hnědé, temná rez či červená. Tyto tóny rozhodně nejsou smutné a podzimní dekorace v těchto odstínech vytvoří tu pravou podzimní atmosféru. Obklopte se dekoracemi, které si vytvoříte sami. Na vaše dveře si můžete vyrobit i krásné věnce.

Tip: 12 tipů, jak si zařídit obývací pokoj

Zapojte dýně

Pro podzimní dekorace jsou dýně typické. V tomto ročním období dozrávají a je možné je využít k jídlu k dekorování. Dekorativní dýně jsou k dostání v mnoha krásných provedeních i v zahradnictví či květinářství. Dýňový strašák bude se zapálenou svíčkou krásnou dekorací před vaším domem. Keramické dýně dokonale nahradí ty živé, neuhnijí a můžete je na příští podzim opět vytáhnout pro podzimní zdobení. Dýně lze zkombinovat s barevným listím, větvičkami, sušenými plody, živými podzimními květinami v květináči i těmi řezanými, s ovocem nebo zeleninou.

Jak budeme zdobit

Větvičky vypadají hezky v kombinaci s mnoha přírodními materiály. Poslouží vám obyčejný proutěný košík, keramická i skleněná nádoba, do kterých stačí větvičky jen vložit. Na podzim najdete na zahrádce rostliny, které jsou s podzimem spojené. Jde zejména o chryzantémy, vřesy či jiřiny. Mají rády chladnější podmínky a vevnitř se jim moc dařit nebude. Pokud máte obavu z trvanlivosti čerstvých květin, umělé květiny nahradí ty živé. I umělé květiny vás naladí na tu pravou podzimní atmosféru. Mnohé provedení je přirozené a stěží je rozeznáte od těch živých.

Stmívání rozsviťte svíčkami

Na podzim se začínají dny zkracovat a prodlužovat noci. Pochmurné večery zpříjemní zapálené svíčky pro romantickou atmosférou. Vložte je do svícnů, luceren i vydlabaných dýní. Velké lucerny a dýně sluší i venkovním terasám, zahradním altánům a vstupním prostorám. Trendem je vzájemně kombinovat na jedno místo k sobě více různých tvarů, barev i velikostí. Kromě dýní mohou příbytky zdobit i jiné plody přírody. Jde o jablka, hřiby, kaštany, žaludy, šípky, jeřabiny, ale i zvířátka a skřítci. Keramické nebo proutěné či slaměné postavičky ocení zejména vaše děti.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *