zazimování chaty

Zazimování zahradního domku

Pokud jste ještě nenašli čas na zazimování zahradního domku, chtělo by to rychle napravit, než vzniknou zbytečné škody. Pokud vlastníte chatu, jistě jste ji pečlivě zazimovali, zapomínat by se však nemělo ani na váš zahradní domek na nářadí.

Na co je dobré myslet

Při kontrole zahradního domku postupujte systematicky. Začít můžete od střechy, pokud na střeše najdete místo, kterým může do zahradní chatky zatékat, nenechávejte opravu na jaro. Pokud opravu odložíte, sníh a mráz by mohlo střechu a celou chatku nenávratně porušit. Se střechou zkontrolujte i okapy, které by neměly být zanesené listím, voda by nemohla správně odtékat. Pokud by voda stékala po stěně kvůli zaneseným okapům nebo kapala dovnitř děravou střechou, mohly by zahradní domky napadnout různé plísně. Jestliže máte zahradní domek, který má zabudovaný přívod vody, pamatujte, že voda může způsobit velké problémy. Pokud voda zmrzne, má větší objem, tím pádem může poničit nejenom potrubí, ale i bojler a topení. Nezapomínejte tedy vodu přes zimu vypustit. Je možné že, zdi zahradního domku trochu navlhnou, proto je dobré od stěn odtáhnout veškerý nábytek, aby se na něm neobjevila plíseň.

domky na nářadí

Zahradní domek na nářadí

Zapomínat by se nemělo ani na zahradní nářadí a stroje, které nikdy přes zimu nenechávejte na zahradě. Pro úschovu zahradního nářadí jsou vhodné sklepy i zahradní domky na nářadí. Než nářadí uklidíte, je nutné ho očistit od hlíny, aby kovové části nezrezly a ty dřevěné nenapadly plísně. Pokud vlastníte zahradní kolečko, i to očistěte a promažte. Každá zahradní sekačka potřebuje před zimou alespoň základní údržbu. Nejdůležitější je vyjmout nože a ty pečlivě očistěte, nabruste a naolejujte. Poté můžete sekačku umýt. Po očištění nářadí a strojů už je stačí pouze uložit do zahradního domku.

 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *