Vánoční výzdoba i vánoční osvětlení

Vánoční výzdoba, dekorace i vánoční osvětlení k zimním svátkům neodmyslitelně patří. Na stole nemůže chybět ani vánoční cukroví, které představuje tradici sahající až do 16. století. Nejedná se však jen o křesťanský zvyk, ale o starou pohanskou tradici, která přetrvala až dodnes. Vánoční cukroví se s radostí a s letitou tradicí peče nejen v českých zemích, ale i jinde po celém světě. Dříve si ale pekli lidé vánoční cukroví nejen z dnešního důvodu mlsání. Cukroví mělo tajemnou schopnost, která ochraňovala dům, rodinu i domácí zvířata před temnými silami.

Vánoční stromeček a vánoční osvětlení

Vánoční stromeček, na který patří vhodné LED vánoční osvětlení, nechybí téměř v žádné z našich domácností. Některé historické prameny uvádějí, že starý původ zdobení vánočního stromku sahá až do starých severských zemí. Místní domorodé kmeny pak v rámci zimního slunovratu často zdobily a následně pak i zapalovaly v lesích osamělé stromy. Právě ze severských lesů se stromky rozšířily do mnoha domácností po celém světě, kde se ozdobené věšely nejprve ke stropu, a to špičkou dolů. Tato inspirace pro vánoční výzdobu se pak dostala i do Evropy, kde se poprvé objevil vánoční stromek v německých zemích. Jednu z nejstarších dochovaných zpráv o prvním ozdobeném vánočním stromku v místnosti najdeme i v brémské cechovní kronice z roku 1570. Nejdříve se vyskytoval stromek v řemeslnických a cechovních domech. V polovině 17. století i v soukromých obydlích a za hranice Německa se rozšířil v 19. století.

LED vánoční osvětlení

K výzdobě vánočního exteriéru určitě doporučujeme LED vánoční osvětlení venkovní, které je bezpečné i při přístupu vody a vlhka. LED je zkratka z angličtiny a znamená světlo, které vydávané diodou. Jedná se o vysoko i daleko svítící světlo, jehož barva se odvíjí od chemického složení polovodiče. Nesmírnou výhodou LED osvětlení je fakt, že pracuje s malými hodnotami odběru elektrického proudu a také napětí, při tom má 10x větší účinnost než mají klasické žárovky. Mohou se častěji zapínat, aniž by je to opotřebovávalo a nejvíc si zákazníci cení jejich dlouhou životnost. Tato forma osvětlení neobsahuje jedovatou rtuť, jako úsporné žárovky a výbojky.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *