Prodej bytu bez realitní kanceláře

Jak připravit byt na prodej bez realitní kanceláře

Pokud jste se rozhodli prodat byt svépomocí bez realitní kanceláře, bude pro Vás velice důležité byt na nafocení a následný prodej skvěle připravit. Co si tedy můžete zrealizovat svépomocí a na co si případně najmout firmu tak, aby úpravy byly levné a co nejvíce navýšili finální prodejní cenu?

Vyčistěte a odstraňte zbytečné věci

Před prohlídkou bytu se ujistěte, že je všechno čisté a uklizené. Zbytečné věci, které nepotřebujete, by měly být odstraněny nebo skladovány mimo byt. Minimalistický vzhled může pomoci potenciálním kupujícím lépe si představit, jak by vypadalo bydlení v této oblasti.

Opravte drobné vady

Předtím, než zveřejníte inzerát na realitní inzertní portál, zkontrolujte, zda nejsou v bytě žádné drobné vady, které by mohly odradit potenciálního kupce. Drobné opravy mohou zahrnovat například opravu prasklých obkladů, zacelení děr v omítce a výměnu vypálených žárovek.

Vymalujte interiér

Pokud je byt zastaralý nebo má zastaralý vzhled, můžete jej aktualizovat malou investicí do nového nábytku nebo dekoru. Malba stěn, výměna záclon a nový koberec nebo podlahové krytiny mohou pomoci vylepšit vzhled interiéru. Pokud se pro malbu bytu rozhodnete, doporučujeme vždy malovat bílou barvou, která je neutrální a působí pozitivním dojmem. 

Zlepšete vzhled podlah

Pokud jsou podlahy v bytu již výrazně prošlapané či jiným způsobem poškozené, nechte si od podlahářské firmy nacenit položení nové podlahové krytiny. Naprosto dostačující bude nejlevnější varianta, vizuálně pěkně vypadající – například linoleum nebo lepený vinyl. Variantou je také nechat zrenovovat podlahu stávající, ale to se v rámci prodeje finančně spíše nevyplatí. 

Zvýrazněte pozitiva

Nabídněte potenciálním kupujícím něco navíc, aby je přitáhli k vašemu bytu i bez služeb realitní kanceláře. Pokud máte například velkou kuchyň, zdůrazněte ji tím, že na stůl umístíte květiny a umístíte na stůl mísy s ovocem. Pokud máte terasu nebo balkón, ozdobte ji květinami nebo zelení.

Fotografie

Když máte byt připravený, je důležité, aby byl dobře zvěčněn pro online inzeráty. Použijte světlé a jasné osvětlení, abyste vytvořili co nejlepší dojem, a fotografovat místnosti ze strategických pozic, aby se dalo dobře rozlišit, jak byt vypadá. Při focení ideálně využijte širokoúhlé fotografie, obecně prodávají více než fotografie běžné. Byt poté vypadá prostorněji, což mnoho návštěvníků následného inzerátu ocení. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *