prodej_mapei_hydroizolace

Nepodceňujte hydroizolaci, správný výběr se vyplatí!

Trend zdravého bydlení je v poslední době tématem číslo jedna. V souvislosti s tímto trendem jsou ovšem nejčastěji skloňovanými výrazy větrání, vzduch, okna, klimatizační a rekuperační jednotky. Vstupních předpokladů pro zdravé bydlení je ovšem daleko více, mimo jiné například správně provedená izolace místností, kde se nejčastěji setkáváme s vodou či zvýšenou vlhkostí. Špatně provedená izolace by totiž mohla vyústit v řadu potíží – zamokřením stavebních konstrukcí počínaje a zdraví nebezpečnou plísní konče. Speciální pozornost a úpravy by tak měly být věnovány koupelnám, toaletám, domácím saunám, bazénům, ale i například terasám a balkónům.

Řádná a spolehlivá hydroizolace se dá provést několika různými způsoby, z nichž každý má svá pozitiva a negativa – z variant dostupných na trhu se tak nabízí izolace asfaltovými pásy, PVC fólií a v neposlední řadě stavební chemií. Výběr vhodné hydroizolace pak závisí na konkrétním izolovaném prostoru, možnostech konstrukce a plánované skladbě podlahy a preferencích investora.

Komplexní řešení pomocí stavební chemie pro interiéry i exteriéry nabízí firma MAPEI. Vodou a vlhkostí silně zatížené prostory v interiéru i exteriéru spolehlivě a rychle utěsní asfaltové hydroizolační stěrky MAPEI Plastimul 1K super a Plastimul 2K Plus nebo cementové hydroizolační stěrky MAPEI Mapelastic, Mapelastic Turbo, Mapelastic Foundantiuon. Navlhající prostory, které ovšem nejsou vystaveny vodě na pravidelné bázi, zajistí například speciální jednosložkové hydroizolační stěrky MAPEI Monolastic a Mapegum WPS. Jsou vhodné především na hydroizolaci stěn sprchových koutů.

Při provádění hydroizolace je přitom klíčová spolehlivost výsledného produktu. Pokud se investor na hydroizolaci nemůže spolehnout, bude nucen do budoucna počítat s významnými investicemi na rekonstrukce a sanace, což s sebou bude mimo jiné přinášet například i vybourání vrstev uložených nad špatně provedenou hydroizolací či větší zásahy do zamokřených stavebních konstrukcí. To ovšem u MAPEI výrobků nehrozí. Cementové hydroizolační stěrky MAPEI Mapelasic a MAPEI Mapelastic Foundantion jsou určeny i do těch vlhkostí nejvíce zatížených míst, jako jsou například terasy, balkony či  dokonce bazény na nádrže s vodou a odpadní jímky je vhodný Mapei Planiseal 88 nebo dvousložkový Planiseal 288.

Hydroizolace MAPEI Mapelastic Turbo je vhodná pro použití v rodinných a bytových domech tak v průmyslových objektech. Jeho velkou výhodou je, v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti, možnost pokládky dalších vrstev již za 4 hodiny od aplikace celé hydroizolační vrstvy. Hydroizolace se rovněž stává odolnou již po několika hodinách od aplikace a to nehledě na teplotu a relativní vlhkost. Oproti tomu MAPEI Mapelastic vyžaduje až 5 dnů před dalšími stavebními úpravami. Možnosti využití hydroizolace jsou ovšem daleko širší – od betonových nádrží na vodu, přes sprchy, balkony, sádrokarton, překližky, betonové sloupy až po konstrukce zatížené kontaktem s mořskou vodou či s rozmrazovacími solemi a jinak agresivním prostředím. Pro běžnou vlhkost a vodu v domácnosti ovšem postačí MAPEI Mapegum WPS – tekutá pasta na bázi syntetický pryskyřic ve vodní disperzi. Tato tekutá hydroizolační membrána si poradí s běžnou zátěží v domácnostech, jako jsou koupelny, sprchové kouty, toalety či kuchyně. Aplikaci lze provést na jakýkoli interiérový materiál od sádrokartonu až po beton po vhodné penetraci. Čekací doba před pokládkou obkladových prvků je v závislosti na okolních podmínkách mezi 12 a 24 hodinami.

Aby ovšem výsledná hydroizolace řádně fungovala, je třeba plochy ošetřené MAPEI Mapelastic, Mapelasic Turbo či Mapegum WPS doplnit o systémové prvky na hydroizolaci koutů a rohů. Pro ty má MAPEI řešení v podobě těsnících pásů MAPEI Mapeband Easy a Mapeband SA včetně vnějších i vnitřních rohů a manžet na prostupy. Obě pásky jsou vhodné pro zmíněné hydroizolační systémy a dokonale utěsní všechny rohy, dilatační spáry, hrany, ale i problematické prostory.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *