Slavný zámeček La Croix des Gardes v Cannes na prodej

Realitní trh stále přináší spoustu novinek. Při vyslovení názvu slavného města Cannes, všichni si vybaví slavný filmový festival, azurové mořské pobřeží zalité sluncem a mnoho luxusních staveb a vil. Realitní trh zaznamenal jednu novinku a na prodej je již legendární zámeček La Croix des Gardes. Ten leží pouhých pár minut od Palace de Cannes, kde se právě koná známý filmový festival. Nachází se kousek od přístavu Cannes, kde je výhled na Středozemní moře a zasněžené vrcholky hor.

Zámeček La Croix des Gardes

Zámeček je  synonymem bohatství a luxusu vlivných a světově proslulých lidí. Velmi slavný zámeček La Croix des Gardes již v roce 1835 postavil na tomto místě lord Henry Brougham. Pojmenoval je po své dceři Villa Eleanore – Louise. Dva roky na to zde generál John Taylor začal také stavět přímo v těsném sousedství svůj zámek Saint – Georges. Jde o dvě nemovitosti, které spolu velmi úzce souvisí, neboť v roce 1919 zde skoupil známý švýcarský elektroprůmyslník Paul Girod veškeré pozemky nacházející se na úpatí kopce. Ty pak spojil do jednoho velkého celku.

Tip: Stylový dům z kontejnerů

Nová historie luxusních staveb

Dnes je toto území známé jako Castle of La Croix des Gardes. V roce 1960 tento zámeček v neopalladiánském stylu přebudoval známý architekt Alan Gore a tak se zachoval až do dnešní podoby. Zámeček má třináct ložnic a jeho podlahová plocha je asi 1 200 m².  Deset let na to byla u tohoto sídla obnovena zahrada, kterou původně založil Paul Girod. Architekt Alan Gore zde postavil úplně novou terasu vybavenou i plaveckým bazénem, doplnil ji zimní zahradou a nádhernou tureckou lóží.

zámeček

Luxusní vila

V luxusní vile si můžete užít opravdu neskutečný výhled z nadmořské výšky 213 m nad mořem Stavba pak inspirovala další spoustu lidí a určitě těch velmi slavných. Zdejší luxusní vila je známá a slavná především proto, že se zde uvažovalo o pořádání zahajovacího ceremoniálu tohoto celého filmového festivalu v Cannes. Do zdejšího zámku se přímo zamilovala například Grace Kellyová nebo známý Alfred Hitchcock.

La Croix des Garde na prodej

Slavný luxusní dům je možno vidět i na plátnech kin, například se zde natáčel film s názvem Loni v Marienbadu. Jestliže se ptáte, kolik tato nemovitost s velkou známkou luxusu asi stojí, cenu tohoto sídla vám na vyžádání sdělí u Sotheby´s Realty. Jde o luxusní nemovitost, o kterou je už v současné době velký zájem. S napětím se očekává, kdo bude jejím novým vlastníkem.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *