Podřezání domu? Buďte připraveni!

Mechanické strojní podřezání zdiva je asi nejlepší a často jedinou možnou metodou, jak zamezit vlhnutí stěn (dochází k ní díky takzvané kapilární vzlínavosti), a s ní spojeným nepříjemným, nehezkým a patologickým důsledkům. Podřezání zdiva, je sanační metoda, spočívající v proříznutí spáry ve zdivu, do které se umístí izolační folie a vše se opětovně zacelí pomocí tlakové injektáže cementové směsi. Dlužno poznamenat, že se jedná o metodu na jedné straně účinnou a na straně druhé poměrně nákladnou, prašnou, hlučnou a celkově náročnou. V tomto článku bychom chtěli krátce shrnout, co vás vlastně při tomto podniku čeká a nemine. Pokud o stěhování platí, že je “lepší vyhořet”, o podřezání zdiva by se s trochou nadsázky dalo říci, že je “lepší vyhodit barák do povětří”.

 

S čím se rozlučte

 

V první řadě se rozlučte s obklady, kabeláží, okraji podlahy a světem, ve kterém nejsou centimetrové nánosy prachu. S ohledem na charakter zdiva se zásah provádí buď řetězovou, nebo lanovou pilou. Výsledek je ale vždy stejný. Bordel, prach, nutnost dalších rekonstrukčních úkonů a zaplacení faktury.

V první řadě

 

Jedná se o výkon, při kterém, jak jsme již naznačili, se hodně práší a je tak nezbytné zakrýt vše, na čem vám záleží a musí zůstat na svém místě, protože je to zkrátka příliš veliké, nebo těžké, nebo vaše lenost vám velí to nestěhovat. Musíte však veškerý mobiliář přesunout tak, aby podél stěn byl prostor alespoň jeden metr, aby tudy mohl procházet dělník s pilou. Důležité také je, abyste si před akcí barák vs. pila ujasnili, kudy vedou rozvody, plyn, voda a odpady, abyste o této skutečnosti mohli zpravit řemeslníky, kteří budou sanační činnosti ve vašem domě provádět. Pokud víte kuloví, kde co je, doporučujeme opatřit si detektor kovů a elektriky, kterým si můžete relativně snadno a rychle zjistit kde co plus mínus ve stěnách je. Detektor však není nejlacinější záležitost a připravte se tedy na investici dva až šest tisíc korun. Většinou je však možné při domlouvání prací svoji nevědomost firmě, které práci zadáváte, přiznat a její pracovníci by si měli detektor přinést s sebou.

 

Kolik?

 

Pokud se ptáte kolik vás to bude stát, odpověď vám nedáme a zorientujete se pouze tak, že si pozvete někoho z renomované firmy na bezplatnou obhlídku, na základě které byste měli dostat kalkulaci, kterou budete buď akceptovat, nebo nikoliv a buď nad vším zlomíte hůl, nebo se poohlédnete po lacinější firmě. Předem však počítejte s tím, že se cena bude pohybovat v řádu desítek tisíc..

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *