Kolik stojí hodinový manžel a co zvládne

Hodinový manžel je zručný kutil, který si se vším umí poradit. Opraví to, co se vám doma porouchá. Pomoc šikovných chlapů ocení svobodné a rozvedené ženy, rodiny a manželské páry, mladí lidé i senioři. Dnes jsou lidé tak vytížení, že často na nic nemají čas.

Práce, které vám tito pomocníci nabídnou, se mohou lišit podle jejich dovedností. Abyste měli jistotu, že vyřeší právě váš problém, je třeba jej při objednávání podrobně popsat.

Co pro vás může udělat hodinový manžel

K běžným opravám patří vodoinstalatérské práce, jako je montáž nových baterií a i opravy kohoutků, opravy a výměny toalet, vyčistění ucpaného odpadu, topenářské práce, jako jsou výměny a opravy radiátorů nebo čištění kotlů. V rámci rekonstrukce bytů a domů se může jednat o natírání, malování, elektroinstalační práce, opravy elektřiny, opravy zásuvek, výměna světel a rozvodových skříní, ale i pokládka podlahy nebo přimontování poličky či smontování nábytku. Někdy může jít i o práce na zahradě nebo opravu elektrospotřebičů, jako je pračka, myčka, lednice, televizor a počítač včetně připojení na internet.

Zahradní práce podle sezony

Na podzim si můžete hodinového manžela objednat na shrabání listí, v zimě na pomoc při odklízení sněhu a prořezání stromů, na jaře na čistění okapů a v létě na posekání trávy. Může jít o montáž skleníků, pařenišť, pergol a zahradních domků. Vždy záleží na konkrétní nabídce pracovníka a předchozí domluvě. Doplňkovou nabídkou mohou být úklidové služby, které většinou provádějí ženy, včetně nákupů třeba pro seniory nebo hlídání dětí pro osamělé ženy.

Ceník prací hodinového manžela

Většinou se u klienta tráví hodina nebo dvě za den a celková cena za práci a dopravu se pohybuje od 700 do 1 000 korun, když se neúčtuje další použitý materiál. Někdy se ale zakázky dělají na dílo a oproti zaslané poptávce vám bude vyčíslena a zaslána podrobná nabídka. U drobných údržbářských prací je kalkulována hodinová sazba, při nutnosti nákupu náhradních dílů nebo třeba barvy na malování se vyčísluje i materiál. Do kalkulace se pak započítává i čas strávený nákupem materiálu, nebo příplatek za práci o svátcích, víkendech nebo po 20. hodině, kdy může jít i připravte si až dvojnásobnou částku za hodinu.

Kde rychle sehnat hodinového manžela

Pokud si chcete objednat služby hodinového manžela, začněte hledat na internetu. Ve velkých městech je to mnohem snazší a můžete si vybírat hned z několika možností. Pokud jste z menšího města nebo z vesnice, podívejte se na portály, které sdružují nabídku několika desítek hodinových manželů s dosahem po celé naší republice. Kromě snadné dostupnosti se podíváte i na reference předchozích zákazníků a přečtěte si, jak byli spokojeni.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *