solární panely_dům

Jak doma využít solární energii, abyste ušetřili provozní náklady?

Tuzemské domácnosti stále častěji využívají moderní zařízení a systémy, díky nimž se šetří životní prostředí a zároveň majitelé nemají tak vysoké náklady na provoz nemovitostí. Výhodným řešením je instalace zařízení v podobě solárních panelů.

Investice do solárních panelů se v dlouhodobém horizontu jednoznačně vyplatí

Systémy pro využívání solární energie se hodí nejen u novostaveb, ale dají se instalovat také u starších rodinných či bytových domů. Jejich montáž je relativně jednoduchá a rychlá. Je pravdou, že prvotní investice není nijak zvlášť levnou záležitostí, následná úspora však skýtá poměrně rychlou návratnost celé investice. Náklady na pořízení solárních panelů se navíc rok od roku snižují spolu s tím, jak o tyto systémy roste poptávka na trhu.

Tip: Jak vám může solární energie pomoci s úsporami ve vaší domácnosti? Nechejte si poradit od odborníka! Kontaktujte energetického poradce E.ON, který vám navrhne solární systém na míru a navíc vám pomůže se získáním dotace ve výši až 170 000 Kč. Zeptejte se zdarma prostřednictvím tohoto formuláře.

Levně topíte, ohříváte vodu a vyrábíte elektřinu

Velkou výhodou, kterou se zařízení pro využívání solární energie mohou pyšnit, je snížení závislosti na dodávkách elektřiny z centrální sítě. Díky tomu, že produkují elektřinu z přírodního zdroje, tedy ze slunečních paprsků, můžete levně ohřívat vodu, případně i vytápět celý objekt. Ročně se takto dají ušetřit desítky tisíc korun, což rozhodně není malá částka. V případě, že je k systému připojený střídač, můžete pomocí solárních panelů vyrábět přímo i elektřinu, již následně zužitkujete, případně ji přivedete do distribuční sítě.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci. Pomůže vám energetický poradce.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *