dům_klíče_PR

Dům za necelé dva miliony korun? Víme, kde ho seženete!

Ceny nemovitostí obzvláště ve velkých městech trhají rekordy. A samozřejmě se odrážejí i na cenách pronájmů. Sehnat cenově dostupné bydlení v Praze či Brně je v podstatě nemožné. Dobré nabídky z portálů realitních kanceláří mizí do několika minut. I přesto existují možnosti, jak za rozumný peníz bydlet ve vlastním. Jen se budete muset z velkých měst přesunout na jejich periferie.
Cenu nemovitostí ovlivňuje celá řada faktorů. Těmi nejhlavnějšími jsou nabídka a poptávka na realitním trhu. Největší zájem v současné době je o malé byty v hlavním městě, jejichž ceny tak jsou vyšponované na maximum. Pokud však jste ochotni života v hlavním městě se vzdát, vaše šance, že seženete cenově dostupné bydlení, se razantně zvýší.

Sháníte levné bydlení? Zapomeňte na Prahu!

Například realitní kancelář Reality Pro, s.r.o. má ve svém portfoliu domy na prodej začínající na necelých dvou milionech korun. Chatu zde seženete i za půl milionu. Obecně se dá říci, že čím dále od Prahy jste ochotni žít, na tím levnější nemovitosti narazíte. Tu a tam ale narazíte i na prodejce, kteří na prodej domu spěchají. Nebo preferují platbu v hotovosti. Cenu pak bývá možné snížit i o několik stovek tisíc korun.

Chcete stavět na zelené louce?

Nevybrali jste si? Další možností je koupit si pozemek a dům si na něm postavit. To je sice časově náročnější, ale zase se vám váš budoucí domov bude rodit přímo před očima. Pozemky na prodej si ale dobře hlídejte, ty dobré mizí snad ještě rychleji než domy. Pozemek totiž ve srovnání s domem není možné postavit.

Úskalí prodeje pozemků

A uvědomte si, že prodej pozemku má svá úskalí, která laikovi mohou uniknout. Především si zjistěte, zda prodávající je jeho skutečným majitelem. Zajímejte se také o to, zda vůbec na daném pozemku budete moci stavět. Ohlídat byste si měli i zástavní práva, napojení na inženýrské sítě a příjezdovou cestu. Mohlo by se totiž stát, že se ke svému pozemku nedostanete. Proto obchod doporučujeme řešit přes realitní kancelář, která si vše pohlídá.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *