Pojištění domácnosti

Jak si sjednat pojištění domácnosti? 

Pojištění domácnosti vás spolehlivě ochrání před naprostou většinou domácích malérů. Právě v domácnosti hrozí největší škody. Pojištění můžete sjednat spolehlivě i na dálku. Jak se pojistit správně, abyste měli pokrytá všechna důležitá rizika?

Pojištění domácnosti slouží k pojištění vybavení vašeho domova. Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Jde o vše, co by spadlo, pokud byste pomyslně byt otočili vzhůru nohama. Pojistíte si tedy elektroniku, nábytek, bytové textilie, sportovní náčiní, hudební nástroje, nebo oblečení. Pro pojištění se dále vymezuje seznam rizik, před    kterými pojištění kryje. To jsou vždy živly, jako je oheň, srážky, vichřice, krupobití, povodně, záplavy, nebo sníh. Dále se lze pojistit proti úderu blesku, přepětí v síti, nebo před vandaly a zloději.  Výčet rizik lze měnit podle toho, čeho se ve vaší domácnosti právě vy obáváte.

Pojištění domácnosti online

Pro spolehlivé pojištění domácnosti není třeba docházet na pobočku. Poslouží také kalkulačka pojištění domácnosti, do které lze zadat velikost pojišťované domácnosti a adresa pojišťovaného objektu. Dále se zadá typ objektu, který potřebujete pojistit, vztah k pojišťované nemovitosti a charakter vybavení domácnosti. V dalším kroku si lze sjednat pojištění proti povodním a také pojištění občanské odpovědnosti, které využijete, pokud ve vaší domácnosti a okolí způsobíte někomu újmu. Pokud například sníh ze střechy spadne na někoho, nebo na něčí vozidlo, škodu nebudete hradit vy, ale pojišťovna. Následně své údaje odešlete, zobrazí se nabídky výhodného pojištění a vy si můžete vybrat z nabídek pojištění. Díky kalkulačce pojištění domácnosti můžete tedy ušetřit.

Nezapomínejte na asistenční služby

Pokud si sjednáte pojištění domácnosti, máte nárok na nejrůznější asistenční služby zdarma. Jde o služby, které využijete, pokud jste ve stavu nouze po nějakém domácím maléru. Pokud vám praskne hadice a vy si vytopíte byt, nemusíte rychle shánět číslo na instalatéra, ale stačí zavolat na asistenční linku pojišťovny. Zde vám zprostředkují odborníka, který se postará o opravu a pokud jde o opravu v limitu, tuto opravu také uhradí. Limity pro asistenční služby jsou většinou dostatečné – například na zásah instalatéra máte většinou k dispozici dvakrát za rok dva tisíce korun. Takto si lze nechat zavolat například zámečníka, pokud si zabouchnete klíče, topenáře, pokud vám praskne radiátor, deratizátora, ale například také IT technika, který pomůže se nefunkční počítačovou technikou. Asistenční služby bývají poměrně štědré a je velkou škodou jich nevyužívat.

Zdroj obrázku: Jakub Krechowicz / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *