myš

Jak chytit myš? Někdy kočka nepomůže.

Pokud se vám stále do domu, chaty nebo chalupy dostávají myši a nemůžete se jich zbavit, podívejte se s námi na tipy a rady, které na myši zaručeně zabírají. Pokud nic nepomůže, zavolejte deratizéra.

kočka a myš

Myši se do domu dostanou malou skulinou menší než centimetr. Utěsněte okna i dveře, ať na pevno doléhají. Ve sklepě i na půdě hledejte myší trus, zápach myší močoviny, ohryzané izolace kabelů a trubek a prokousané díry v obalech potravin.

Kupte si kočku

Na myši platí hlavně kočka, pes, sovy a draví ptáci. Tito přirození predátoři loví myši. K odpuzení myší stačí i jejich přítomnost. Myši jejich pach odpudí. Nesnáší i hadí výkaly, které seženete ve Zverimexu. Pokud si myši na kočku zvykly, zkuste to jinak.

myš

Plašiče a odpuzovače myší

Pomohou i pachové odpuzovače a ultrazvukové plašičky. Ultrazvukové vlny většinou lidem nevadí a neslyší je, ale neprojdou zdí. Musí se dát do každé místnosti. Kvalitní plašiče mění vysílací frekvence a nepříjemné tóny a myši utíkají.

Zalepte díry a utěsněte přístupové cesty

Potenciální přístupová místa zaslepte materiálem, který odolá prokousání. Nezabere PU pěna ani vata. Vhodná je sádra a beton se skleněnými střepy. Vhodná je ekologická utěsňovací mouse-stop pasta bez pesticidů a biocidů. Myším neublíží.

myš

Pastičky na myši

Nastražte dřevěné či kovové pastičky na myši. Myši se rychle množí, proto jich použijte více. Rozmístěte do nich různé návnady, jako chlebovou kůrku opečenou na slanině, ořechy, salám, slaninu, sýr, čokoládu, arašídové máslo nebo ovesné vločky. Návnadu přivažte zubní nití nebo rybářským vlascem, aby past nesklapla naprázdno.

Kam s pastičkami

Past s návnadou dejte do kouta nebo kolmo ke zdi. Spouštěcí mechanismus musí směřovat k podlaze, aby myš naběhla přímo do návnady. Myši nechodí dál než 6 m od svého teritoria, kde je zdroj potravy a hnízdiště. Dejte pasti tam, kde jsou známky výskytu myší a k místům, kde vnikají dovnitř a mají zde stabilní cestičky. Umístění pastí vždy za pár dní změňte, nebo se jim myši začnou vyhýbat.

myš

Deratizační staničky s jedem na myši

Deratizační staničky jsou uzavřené a uzamykatelné boxy s nástrahou, například s gelovými sáčky s jedem. Do staniček se nedostanou děti ani domácí mazlíčci. Myš vleze dovnitř, sní návnadu a zahyne. Levnější deratizační staničky uzamykatelné nejsou. Alternativou jsou parafínové bloky do vlhkého prostředí.

Přírodní repelenty a babské rady

Z čistého mátového oleje a vody vznikne přírodní repelent ve spreji. Myši odpudíte listím z ořešáku, heřmánkem, česnekem, levandulí i chilli kořením. Chraňte si před myšmi matrace, ložní prádlo i oblečení silným voňavým mýdlem. Máme pro vás i další rady, třeba jak odstranit vosí hnízdo.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *