Vánoční LED dekorace do interiéru i ven       

Vánoce se blíží a pomalu začínáme chystat vánoční výzdobu. Přinášíme vám nové nápady na originální světelné dekorace, které klidně můžete využít i po zbytek roku.  Vsaďte letos na LED pásky a LED světelné řetězy. U interiérových dekorací postačí ochrana IP20 a u těch venkovních světelných dekorací volte ochraně IP65 či IP67.

Vánoční interiérové LED osvětlení

Pokud přemýšlíte, kam světelné LED dekorace umístíte, myslete na to, že musíte LED pásky i světlené řetězy zapojit do elektřiny, takže by měla být zásuvka poblíž. Do moderních a minimalistických bytů zvolte spíše LED pásky, milovníci tradičních Vánoc mohou dát přednost světelným řetězům. Nízká spotřeba a dlouhá životnost, vysoká svítivost i nízká teplota dělá vánoční LED dekorace vysoce atraktivními.

Podsvícená zábradlí, schody a krbové římsy

Kouzelnou atmosféru Vánoc vyvolají podsvícená zábradlí, schody a krbové římsy, kde si však musíte dát pozor na vysoké teploty. Využít můžete i garnyže a konzole a rozzářit závěsy a záclony. LED pásky jsou téměř neviditelné a můžete je využít i mimo advent.

I využití LED světelných řetězů se neomezuje jen na Vánoce a hodí se i na celoroční použití. Většina světelných řetězů je naprogramována na více cyklů, mezi kterými si můžete vybírat. Mají různé tvary, velikosti i barvy.

Světlo i bez zapojení do sítě

Mezi oblíbené typy řetězových LED světel jsou takové, které nevyžadují zapojení do sítě. Jsou na baterie, dají se využít ve zmíněných lampičkách, použít na věnci zavěšeném na dveřích na stěně či v okně, ale i na vánočním stromečku. Vyrobte si třeba lampičku se zavařovací sklenice nebo skleněné vázy a světelného řetězu. Speciální LED vánoční světelné dekorace do oken jsou viditelné zevnitř i zvenčí. Vánoční svítící dekorace mohou být kromě baterií i na solární pohon.

Exteriérové osvětlení

Krásné vánoční dekorace na dům na Vánoce vytvoříte pomocí podsvícení střechy. LED pásku je třeba aplikovat na čistý a relativně suchý podklad. Osvětlit můžete také okna a dveře. Na tyto venkovní dekorace je vhodnější použít LED pásky, které mají větší svítivost než světelné řetězy. Vánočními světýlky můžete ozdobit stromy, plot, balkon i terasu, kterou při vhodném osvícení využijete i v létě při zahradní party nebo grilování. LED světla nepřitahují hmyz, ale spíše ho odpuzují. Zkuste se během zdobení inspirovat u naší další venkovní vánoční inspirace.

Dotvořte vánoční atmosféru LED postavičkami

Zahradu, střechu, terasu, balkón, zápraží i okna můžete vyzdobit vánočními LED postavičkami. Jako vánoční dekorace na zahradu se hodí sněhulák, sob i sáně, vlk, medvídek, skřítci i andělíčci a mnoho dalších vánočních motivů. Dominantou může být i Betlém. 

Přidat můžete světelné rampouchy, hvězdy, zvonky, vločky, stromečky i světelný déšť. K dispozici jsou LED diody, lasery i solární pohon. Využít můžete i bezpečné LED čajové svíčky.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *