Vánoční dekorace před dům – inspirace        

Vánoční výzdoba nemusí být pouze v interiéru. Zkuste začít už přede dveřmi vašeho domu a podpořte vánoční nálad. Vyzdobte si vstupní dveře, okna, schody, balkon, terasu i celou zahradu. Máme pro vás několik nápadů na venkovní vánoční výzdobu.

Dřevěné vesničky a domečky

Vytvořte si před domem zasněženou vesničku. Na jejich tvorbu můžete využít dřevěné bedýnky i staré dřevěné palety. Použít můžete i ptačí budky, hmyzí domečky nebo třeba keramické aromalampy ve tvaru domečků a kostelíků. Pro podtrhnutí zimní nálady použijte umělý sníh ve spreji. Načerpejte u nás trochu té venkovní vánoční inspirace.

Nazdobené vánoční bedýnky

Pokud se vám nechce vyrábět dřevěné domečky, zkusit si před vchodové dveře nazdobit dřevěné bedýnky a bedničky různých velikostí, které se skvěle hodí k tvorbě vánočních dekorací. Můžete je nechat přírodní, natřít jakoukoli barvou nebo nastříkat umělým sněhem. Pak už stačí jen přidat vánoční ozdoby a dekorace.

Vánoční věnce na dveře

Snad každý dům má dnes na vstupních dveřích vánoční věnce. Vítací věnce na dveřích v adventním čase vypadají nádherně. Ať už zvolíte jakýkoliv typ, styl či barvu, díky těmto dekoracím podtrhnete tu pravou vánoční atmosféru. Adventní věnec na dveře může být třeba z chvojí, mechu, kůry, šišek, různých plodů i proutí. Proto neváhejte a dejte si vánoční dekorace na dveře.

Nazdobené truhlíky před dveře, na zápraží i okna

Na schody, zápraží, před vstup do domu i na parapety oken dejte vánoční výzdobu v truhlících, květináčích, košících a nádobách. S příchodem zimního období by tato místa neměla zůstat prázdné. Stačí přidat trochu chvojí, sušených rostlin a plodů, šišek, mechu, pár dřevěných nebo umělých ozdob, baněk i stuh a váš dům se vánočně rozzáří.

Kbelíky, vázy a amfory

Do prostoru před vchodovými dveřmi si můžete dovolit i okázalou dekoraci. Velké vázy, amfory, kovové kbelíky a smaltované kbelíky či terakotové nádoby dnes zakoupíte ve všech v hobby marketech a v zahradních centrech.  Pak už je stačí vyzdobit ve vámi vybraných barvách a vánočních dekoracích.

Vánoční světýlka

Na Vánoce nesmí chybět vánoční světýlka. Pokud máte před domem schody, zkuste použít světelné řetězy. Můžete jimi olemovat i vstupní dveře. Pokud bydlíte v bytě, dejte si světýlka alespoň do okna a na balkon. Vánoční řetězy snadno olemují zábradlí u schodů i celý balkón. Výzdobu snadno doladíte plastovými ozdobami na stromeček. Světýlka vdechnou vašemu domu i bytu tu pravou vánoční atmosféru.

Vánoční lucerny

K Vánočním svátkům bezpochyby patří i zářící nazdobené lucerny. Rozsvícené lucerny vypadají u vstupu do domu nádherně. Nemusíte do nich dávat jen klasické či elektrické svíčky. Zkuste je naplnit vánočními ozdobami přidat vánoční stuhy s trochou zeleného chvojí. Vytvořte si z nich malou vitrínku na vánoční dekorace. Do lucerny můžete naaranžovat i vánoční květinovou vazbu ze suchých či umělých květů. Lucerny jsou skvělé i jako vánoční dekorace na zahradu.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *